Dębica Frigo 2 - najpopularniejsze opony zimowe

Dębica Frigo 2 już od kilku sezonów jest niekwestionowaną królową opon zimowych w Polsce. Opony Dębica przeznaczone są do samochodów miejskich, kompaktowych klasy średniej. Kierowcy chętnie sięgają po ten model ceniąc go głównie za świetny stosunek jakości do ceny. Ponadto opony zapewniają satysfakcjonujące osiągi oraz komfortowe prowadzenie w trudnych, zimowych warunkach. 

Czy warto wybrać opony Dębica Frigo 2?

Opony Dębica Frigo 2 wytwarzane są z gumowej mieszanki w skład której wchodzi krzemionka, która gwarantuje właściwą elastyczność ogumienia w niskich temperaturach. Konstrukcja opony Dębica Frigo 2 gwarantuje długie przebiegi oraz wygodną jazdę zimą. Powierzchnia styku opony z podłożem pozwala na dobrą przyczepność. Kierunkowy bieżnik wyposażone w szerokie rowki świetnie usuwa wodę i pośniegowe błoto.  

W 2015 r.  zmieniony został bieżnik, a nazwa modelu - Dębica Frigo 2 - pozostała ta sama. Wprowadziło to lekki chaos i zamęt. Pierwotnie bieżnik opony Dębica Frigo 2 składał się z prostych bloków w strefie barkowej i schodzących się ku centrum rombów, które tworzyły kierunkowy bieżnik. Każdy romb podzielony był rowkiem, którego głównym zadaniem była poprawa trakcji na śniegu. Rzeczywiście, w erze białych zim z dużymi opadami śniegu, ekonomiczna Dębica Frigo 2 była wzorowym ogumieniem.

Poza wysoką skutecznością na śniegu, opony zimowe Dębica Frigo 2 zaskakująco dobrze radziły sobie na błocie pośniegowym. To zasługa trzech rowków obwodowych. Bazowa konstrukcja opony Dębica Frigo 2 sprzed 2015 i po 2015 roku jest bardzo podobna. Kanciaste bloki strefy barkowej oraz romby zostały zastąpione blokami, które z wyglądu mogą lekko przypominać zęby lub pazury. Nacięcie w centralnie umieszczonych blokach przeniesiono na strefę barkową. Bieżnik został podwyższony z 8 do 9,5 mm.

Warto podkreślić, że opony Dębica Frigo 2 korzystają z nowoczesnej mieszanki, która jeszcze do niedawna stosowana była w oponach klasy premium - Goodyear i Dunlop. Dzięki temu Dębica Frigo 2 zachowuje elastyczność i właściwości nawet w bardzo niskich temperaturach. Bardzo istotną cechą jest wysoka odporność na slushplaning, czyli na błoto pośniegowe. Zachowanie stabilności podczas jazdy jest jednym z kluczowych parametrów, które stanowią o bezpieczeństwu.

Dębica Frigo 2 - dostępne rozmiary

Dębica Frigo 2 to udany model opony zimowej, który w Polsce stał się wręcz kultowy. Jest to zdecydowanie jeden z najczęściej wybieranych modeli opon zimowych w Polsce. Nie ma się co dziwić, bo opony cechują się niskim poziomem hasłu i zapewniają świetny komfort prowadzenia pojazdu. Konstrukcja bieżnika pozwala na bardzo dobre odprowadzenie wody. Ponadto opony Frigo 2 naprawdę dobrze radzą sobie zarówno na śniegu, jak i na pośniegowym błocie.

Producent oferuje opony Frigo 2 w różnych rozmiarach na felgi o średnicy od 13 do 16 cali. Szukasz zimowych opon? Sprawdź ofertę opon Frigo 2.

Opony Dębica Frigo 2 - ceny

Opony zimowe Dębica oferują świetny stosunek jakości do ceny. Za rozmiar 205/55R16 91T trzeba zapłacić 189 zł. Jest to naprawdę atrakcyjna cena biorąc pod uwagę fakt co dostajemy w zamian. Szukasz opon w tym rozmiarze? Sprawdź ofertę - Dębica Frigo 2 205/55R16

Szczegółowe informacje i ceny wybranych rozmiarów opon Dębica Frigo 2 na >>oponafelga.pl<<