Najlepsze opony letnie

Najlepsze opony letnie to takie które zapewniają bezpieczeństwo, duże przebiegi i niski hałas. Producentom opon ciężko połączyć te wszystkie cechy, dlatego wymyślają wiele modeli opon dla każdego rodzaju kierowcy.

Poszczególne grupy kierowców oczekują konkretnych właściwości opon. Najlepsze opony letnie dla zawodowego kierowcy to takie, które robią duże przebiegi i generują mało hałasu, dla rodzin liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo, ale także korzystna cena. Z kolei dla fanatyków szybkiej jazdy najlepsza opona to taka, która nie traci przyczepności na zakrętach i podczas dynamicznej jazdy. Wiele z tych cech można wyczytać z etykiet które producenci są zobowiązani dodawać do każdej opony, jednak nie wszystko z nich można się dowiedzieć.

Opony letnie należy dopasować nie tylko stylu do jazdy kierowcy, ale też samego pojazdu. Chodzi nie chodzi o rozmiar, ale również o homologację do konkretnych marek samochodów. Nie każdy model danego producenta wymaga homologowanych opon. W tym temacie najlepiej upewnić się w serwisie bądź u wulkanizatora. 

Najlepsze opony letnie, czyli jakie? 

W sezonie letnim wysokie temperatury powodują, że nagrzany asfalt osiąga wysokie temperatury. Nie wpływa to korzystnie na przebieg opon, co za tym idzie szybkie zużycie opon, przy wyeksploatowanym zawieszeniu, prowadzi do ząbkowania opon. Zwiększając ich poziom hałasu.

Najlepsze opony letnie dla kierowcy to takie które cechują się małą ścieralnością oraz niskim poziomem hałasu. Dobrą, korzystną finansowo ofertą są opony letnie Goodride, które z uniwersalnym modelem bieżnika świetnie radzą sobie w trasie, jak i w delikatnym terenie. Niska cena, niskie opory toczenia oraz niski poziom hałasu to korzyści, które zachęcają do ponownego zakupu setki zadowolonych kierowców.

Drugą propozycją, która cieszy się również dużą popularnością wśród szczególnie posiadaczy samochodów dostawczych, są opony letnie Autogreen. To ceniony producent opon, który oferuje wysokiej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. Ogumienie tworzone jest przy użyciu nowoczesnych technologii, aby zapewnić komfortowe prowadzenie oraz bezpieczeństwo. Efektywność paliwową gwarantuje zminimalizowana emisja hałasu oraz niskie opory toczenia.

Najlepsze opony letnie dla rodzin

Sezon wiosenno-letni obfituje w rodzinne weekendowe wycieczki oraz wakacyjne wyjazdy. Świadomi kierowcy chcą zadbać o bezpieczeństwo swoich bliskich na drodze i uniknąć niespodziewanych sytuacji takich, jak niekontrolowany poślizg lub wydłużona droga hamowania, która może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu podróżujących. Najlepsze opony letnie dla rodzin to takie, które zapewnią bezpieczeństwo na drodze i zminimalizują wystąpienie niepożądanych sytuacji.

Z informacji znajdujących się na etykiecie powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na ocenę hamowania na mokrej nawierzchni. Komfort podczas długich podróży gwarantuje również niski poziom hałasu. Opony Dunlop SP Sport Bluresponse świetnie sprawdzą się właśnie w takich dalekich wyprawach. Najniższy poziom hałasu w tym segmencie i najwyższa ocena przyczepności na mokrej nawierzchni to gwarancja bezpiecznej i cichej podróży.

W średniej klasie bardzo wysoko klasyfikują się opony letnie Dębica Presto HP2. Ocena przyczepności na mokrej nawierzchni jest tylko o jedną klasę niżej niż marka premium, a cena zadowoli każdego kierowcę. Nieco niżej w hierarchii pojawiają się opony letnie Kormoran Road Performance, które na mokrej nawierzchni mają niższą ocenę, ale nadrabiają oporami toczenia. W dalekiej podróży może to mieć znaczenie dla portfela i pozwoli zaoszczędzić na paliwie.  

Najlepsze opony letnie dla rodzin z klasy budżetowej, które w rankingu wybijają się nawet ponad większość klasy średniej to opony letnie Goodride Z107. Wysoka klasa przyczepności w bardzo przystępnej cenie. Opony Goodride gwarantują bezpieczeństwo nawet w trudnych warunkach pogodowych. Jakość wykonania opon tego producenta pod żadnym względem nie odbiega od opon wyższej klasy. 

Najlepsze opony letnie sportowe

Podczas szybkiej jazdy samochodem hałas zawsze zawsze będzie nam towarzyszył. Czy przez dźwięk silnika, albo opór powietrza. Nie liczy się wtedy też zużycie paliwa które przy takim stylu jazdy będzie nam znacząco doskwierać na dość wysokim poziomie. Najlepsze opony letnie sportowe to takie, które mają wysoką klasę przyczepności do pewnego ruszania z miejsca i jak najskuteczniejszego przyśpieszania już od samego początku. Dodatkowo sztywne boki mają gwarantować poczucie pewnej i stabilnej jazdy na każdym zakręcie.

Godne polecenia są letnie opony Toyo, które cieszą się dużą popularnością wśród kierowców szybkich, sportowych samochodów. Najbardziej znane opony letnie Toyo to Proxes CF2. Ogumienie tej marki jest cenione za wytrzymałość oraz doskonałe hamowanie na każdej nawierzchni.

Opony Toyo Proxes CF2 zostały stworzone dla posiadaczy samochodów klasy średniej i wyższej. Polecane są kierowcom, którzy szukają ekonomicznej i bezpiecznej jazdy.

Najlepsze opony letnie sportowe z segmentu budżetowego według wielu zadowolonych klientów to Goodride SA37. Opony świetnie sprawdzają się podczas dynamicznej jazdy. Mocne boki opony pokazują, że tania opona nie musi oznaczać oszczędności na jakości lub ilości użytych materiałów, a tylko i wyłącznie miejsce produkcji. 

Segment klasy średniej opon jest bardzo szeroki. Znajdziemy tu opony słabe, które w testach nie radzą sobie nawet z tymi z klasy budżetowej, jak i liderów którzy radzą sobie bez zawahania nawet z niejedną oponą z klasy premium. Zdecydowanie liderem można nazwać opony letnie Nexen N’Blue HD Plus, które sprawdzą się nawet w najbardziej wymagających momentach, a na zakrętach będzie walczyć o przyczepność, aż do końca.

Najlepsze opony letnie sportowe klasyfikujące się najwyżej w segmencie premium to opony Uniroyal. Szczególną uwagę należy zwrócić na najnowszy model, czyli opony RainSport5. Opony, dzięki unikalnej technologii odprowadzania wody, znakomicie radzą sobie na mokrej nawierzchni. Z kolei duża powierzchnia styku opony zapewnia przyczepność, a twarde boki stabilność podczas jazdy. 

Opony letnie - pomożemy wybrać najlepszy model

Najlepsze opony letnie to takie które są dostosowane do naszych potrzeb, ale także do zawartości naszego portfela. Testy oraz opinie zadowolonych kierowców pokazują, że najlepsze opony letnie wcale nie muszą być poza zasięgiem osób z małym budżetem na zakup nowego kompletu opon. Zastanawiając się nad wyborem ogumienia warto również zwrócić uwagę na to czego oczekujemy od opon i do jakiej jazdy mają być przeznaczone oraz w jakim terenie. 

W bogatej ofercie opon, które dostępne są na naszym rynku, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy do oponafelga.pl - odpowiemy na dodatkowe pytania i pomożemy w wyborze najlepszych opon letnich do Twojego samochodu.