Najlepsze opony zimowe

Najlepsze opony zimowe - jakie opony możemy takimi nazwać? Każdy z nas ma co do tego indywidualne podejście, które oparte jest na doświadczeniach. Dla jednego, najlepszymi oponami będą tanie opony zimowe, które zapewnią dostateczny poziom bezpieczeństwa. Dla drugiego najlepsze opony zimowe to opony premium, które oferują najwyższe osiągi i najnowocześniejsze technologie. Są też kierowcy, dla których najlepsze opony zimowe to wybór dobrego stosunku jakości do ceny. 

Opony zimowe - najlepsze, czyli jakie?

Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego kompletu opon warto zastanowić się czego oczekuje się od ogumienia? Czy jeżdżę w dalekie, wymagające trasy czy samochód służy tylko do dojazdów do pracy czy sporadycznych wyjazdów? Od kilku lat zimy w Polsce w niczym nie przypominają już tych sprzed kilku czy kilkunastu lat kiedy zarówno śnieg, jak i lód był zmorą wielu kierowców. Odbiło się to na rynku oponiarskim, który stara się na bieżąco dostosowywać oferowane produkty do warunków panujących w sezonie zimowym. Obecnie najczęściej występują opony przystosowane do poruszania się na błocie pośniegowym i mokrej nawierzchni. Ich budowa pozwala również na jazdę po śniegu. Opony zimowe śniegowe, choć radzą sobie na błocie pośniegowym, są słabsze na mokrej nawierzchni. Ważne jest też dopasowanie odpowiedniej klasy opon do mocy samochodu! Opony zimowe sportowe są wykonane z twardszej mieszanki i zazwyczaj mają asymetryczny wzór bieżnika.

Najlepsze opony zimowe 

Najlepsze opony zimowe to takie które są dostosowane do naszych potrzeb, ale także do zawartości naszego portfela. Opinie kierowców pokazują, że najlepsze opony zimowe  wcale nie muszą być poza zasięgiem osób z ograniczonym budżetem. Warto śledzić oferty specjalne, które zwykle kuszą atrakcyjnymi cenami opon z różnych klas.

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najlepszych opon zimowych w zależności od typu samochodu.

Najlepsze opony zimowe osobowe:

  • Nokian WR D4 - sprawdzone opony na zimowe warunki. Świetnie radzą sobie na śniegu i na błocie pośniegowym.
  • Nokian WR Snowproof - choć w ubiegłym roku więcej ludzi decydowało się na model WR D4, Nokian WR Snowproof jest obecnie flagowym modelem do samochodów osobowych. 
  • Dębica Frigo HP2 - najlepszy stosunek jakości do ceny. Opony Dębica Frigo HP2 zajęły pierwsze miejsce w kategoriach: trakcja na śniegu, hamowanie na śniegu, i wspomniany stosunek ceny do jakości. 
  • Goodride SW608 - premium pośród chińskich opon. Opony zimowe Goodride to świetny wybór dla kierowców, którzy nie chcą zbytnio obciążać budżetu. W niskiej cenie otrzymujemy wysoki poziom bezpieczeństwa. 

Najlepsze opony zimowe do SUV:

  • Kormoran Snow SUV - opony zimowe przeznaczone do samochodów SUV/CUV. W stosunkowo niskiej cenie dostaniemy opony na trudne warunki zimowej, które dobrze zdają egzamin na mokrej nawierzchni. 
  • Nexen Winguard Sport 2 SUV - świetne, koreańskie opony zimowe do samochodów 4x4/SUV. Nowoczesna rzeźba bieżnika skutecznie radzi sobie na mokrej i ośnieżonej nawierzchni. Zimowe opony Nexen zdobyły zaufanie polskich i europejskich kierowców.
  • Nokian WR SUV 4 - choć nadal dostępny jest sprawdzony model WR SUV 3, opony Nokian WR SUV 4 są flagowym produktem fińskiego giganta. 

Najlepsze opony zimowe dostawcze:

  • Goodride SW612 - zimowe opony Goodride dobrze znoszą mroźną aurę i duże obciążenia. Duża zawartość krzemionki odpowiada za zachowanie elastyczności w niskich temperaturach.
  • Nexen Winguard WT1 - to opony zimowe, które cechuje trwałość i dobre osiągi. Opony Nexen polecane są dla kierowców, którzy cenią bezpieczeństwo i komfort jazdy.
  • Nokian Snowproof C - opony zimowe Nokian reprezentują maksymalny poziom bezpieczeństwa. Opona klasy premium, która gwarantuje bezpieczeństwo w niekorzystnych zimowych warunkach. Nokian Snowproof C to pewność i stabilność jazdy.

Najlepsze opony zimowe - ceny 

Wszystko zależy od rozmiaru i kwestii, jak definiujesz najlepsze opony zimowe - kierując się ceną, stosunkiem ceny do jakości, czy jakością. W małych rozmiarach (13-14 cali) nowe opony zimowe zaczynają się od 120 zł za sztukę. Odwiedź oponafelga.pl i znajdź dla siebie najlepsze opony zimowe!