Opony letnie 195/65R15

Warunki drogowe bywają różne. Wiele zależy od panującej pogody, pory roku i rodzaju nawierzchni. Dlatego też bardzo ważne jest, aby opony zapewniały możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa i były przystosowane do różnych warunków atmosferycznych. Najlepsze opony letnie 195/65R15 charakteryzują się znakomitą przyczepnością, zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni, emitując przy tym niewielki poziom hałasu. Żywotność takich opon także jest duża, a opory toczenia niskie. 

Popularne opony letnie w rozmiarze 195/65R15

Szybki rozwój przemysłu motoryzacyjnego wymusił także przyspieszenie produkcji części zamiennych. Opony samochodowe nie są tu wyjątkiem. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele modeli ogumienia, dzięki czemu każdy powinien bez trudu znaleźć coś odpowiedniego. Wybór powinien być uzależniony od stylu jazdy, rozwijanych prędkości, dynamiki, a także od tego, w jakich warunkach dany pojazd będzie się poruszał – czy będzie to miasto, czy raczej drogi szybkiego ruchu. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena zakupu, która nie powinna być wygórowana. Polecani producenci opon w rozmiarze 195/65R15 to: DębicaKormoranContinental i Hankook.

Ranking opon letnich 195/65R15 według Klientów oponafelga.pl

Opony letnie 195/65R15 są w ofercie wielu producentów. Wybór jest naprawdę duży i powinien być uzależniony od kilku czynników. Ciężko byłoby więc po samej nazwie modelu wybrać opony, które będą spełniały wyznaczone kryteria. Przygotowaliśmy dla Was ranking opon letnich 195/65R15, który został opracowany na podstawie decyzji zakupowych Klientów sklepu internetowego oponafelga.pl. Mamy nadzieję, że pomoże dokonać wyboru ogumienia na sezon letni. 

Goodride Z107 195/65R15

Opony letnie Goodride Z107195/65R15 dzięki nowoczesnej konstrukcji, asymetrycznej rzeźbie bieżnika oraz szerokiej powierzchni, gwarantują dobrą trakcję. Do produkcji opon letnich Goodride Z107 wykorzystano gumę zawierającą związki krzemionki, która pozwala na zwiększenie przyczepności podczas jazdy. Ponadto przyczynia się do skracania drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony kuszą przy tym atrakcyjną ceną. 

Dębica Presto HP 195/65R15

Opony letnie Dębica Presto HP 195/65R15 charakteryzują się skutecznym hamowaniem i prowadzeniem na mokrej nawierzchni. Jak sama nazwa wskazuje, opona radzi sobie dobrze podczas jazdy z dużymi prędkościami. Przyrostek HP to skrót od sformułowania High Performance (ang. „wysokie osiągi”). Tak więc Dębica Presto HP to nie tylko sportowy wygląd, dzięki bieżnikowi w kształcie litery „V”, a również wysokie osiągi. Ten model opon stanowi idealny kompromis między standardowymi oponami, a tymi z najwyższej półki. Opinie konsumentów pokazują, że warto zakupić ten produkt polskiego producenta. 

Continental ContiEcoContact 6 195/65R15

Klienci, którzy jeżdżą w długie trasy, intensywnie eksploatując swój samochód, wybierają opony, które są odporne na duże przebiegi i zapewniają przy tym maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Właśnie dlatego bardzo często kupują opony letnie Continental ContiEcoContact 6 195/65R15. Ten model został bardzo mocno poprawiony względem, bardzo dobrego mimo wszystko, poprzednika, jakim był EcoContact5. Poza tym, że nadano oponie dłuższej żywotności, to dodatkowo udało się zmniejszyć opory toczenia i skrócić drogę hamowania, zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Jeśli chodzi o parametry, to te opony są w absolutnej czołówce jeśli chodzi o właściwości jazdy, drogę hamowania, poziom emitowanego hałasu, czy opory toczenia. Kierowcy chwalą dużą oszczędność paliwa, a więc i pieniędzy, a także przewidywalność prowadzenia w każdych warunkach pogodowych. 

Kormoran Road Performance 195/65R15

Ogumienie polskiej marki, to nie tylko Dębica. Kormoran to także producent wywodzący się znad Wisły, a nazwa nawiązuje do dziedzictwa Warmii i Mazur. Opony letnie Kormoran Road Performance 195/65R15 gwarantują bezpieczną jazdę w mokrych warunkach. Mieszanka gumy, do której dodano krzemionkę, pozwala dłużej cieszyć się oponą, ponieważ zwiększyło to jej odporność na ścieranie. Dodatkowo wzmocniono strefy barkowe, co przyczyniło do natychmiastowej reakcji na ruchy kierownicą. Trzeba również dodać, że firma Kormoran należy do francuskiego Michelina, co gwarantuje wysoką jakość w dobrej cenie.

Hankook Ventus Prime 3 K125 195/65R15

Hankook Ventus Prime 3 K125 195/65R15 to opona zapewniająca idealny balans pomiędzy osiągami, a bezpieczeństwem. Największą zaletą tej gumy jest droga hamowania, którą udało się zmniejszyć aż o 8% względem świetnego poprzednika. Pamiętać należy, że droga hamowania, to jedna z ważniejszych cech, ponieważ może uratować ludzkie zdrowie, a nawet życie. Zastosowano tu też żebrowy bieżnik, który zapewnia lepszą kierowalność, a jednocześnie mniejsze opory toczenia, co podnosi komfort, ale pozwala też oszczędzać paliwo. Klocki bieżnika zostały usztywnione, co pozwala oponie na zwiększenie powierzchni styku z nawierzchnią. 

Modele samochodów posiadające rozmiar 195/65R15

Rozmiar opon 195/65R15 jest bardzo popularny. Wynika to z faktu, że opony w tym rozmiarze, z uwagi na niewielki rozmiar, nie są drogie, a wysoki profil gwarantuje dobre tłumienie nierówności. Ogumienie takie można spotkać w takich autach jak: Mazda 3, Ford Focus, Seat Ibiza, Nissan Almera, Opel Astra, Honda Accord, czy Toyota Corolla.