Opony letnie Nankang Econex NA1

W związku ze zbliżającym się do nas wielkimi krokami sezonem letnim nadeszła pora na wybór odpowiedniego ogumienia do naszych pojazdów. Oprócz właściwości jezdnych opon, które zamierzamy kupić, dużą rolę odgrywa również ich cena. Na pewno żaden z kierowców nie chciałby za wartość nowego kompletu zapłacić zbyt dużo. Czy można w tym wypadku znaleźć kompromis pomiędzy ceną a jakością? Z pomocą w odpowiedzi na to pytanie przychodzi tajwańska marka Nankang oferująca oponę Nankang Econex NA1.

Opony letnie Nankang Econex NA1

Opony Nankang NA1 najczęściej wykorzystywane są w samochodach miejskich i kompaktowych. Gama dostępnych rozmiarów zaczyna się od R12, a kończy na R16. Producent podkreśla, że Nankang Econex NA1 w głównej mierze skierowany jest do kierowców, którzy na co dzień nie jeżdżą w ekstremalnych warunkach i nie rozwijają bardzo dużych prędkości. Opony letnie Nankang Econex NA1 cechują się wyjątkowo asymetrycznym układem. Dzięki temu wewnętrzny wzór posiada zwiększoną wydajność odprowadzania wody. Większy współczynnik porowatości znacznie poprawia prowadzenie pojazdu na mokrych nawierzchniach. Za sprawą unikalnej struktury trzecia sekcja promienia bieżnika zmniejsza nacisk na jego bark i dodatkowo redukuje hałas generowany w czasie jazdy.                      

Najpopularniejsze rozmiary opon letnich Nankang Econex NA1

Rozmiary dostępne w sklepie oponafelga.pl:

Czy warto wybrać opony letnie Nankang Econex NA1?

Decydującym czynnikiem w odpowiednim doborze letniego ogumienia jest przede wszystkim jego przeznaczenie. Jeżeli pojazd, którym się poruszamy nie jest maszyną o sportowym zacięciu, a zastosowane w nim koła mieszczą się w przedziale od 12 do 16 cali to opony letnie Nankang Econex NA1 będą jak najbardziej uzasadnionym wyborem. Tajwański koncern Nankang posiada  bogate doświadczenie w branży oponiarskiej. Początki tej firmy sięgają 1940 r., a według  statystyk uchodzi ona za jedną z najlepszych i najczęściej kupowanych w Europie marek azjatyckich. Model Nankang Econex NA1 poprzez zastosowanie zewnętrznych bloków o zwartej konstrukcji wspiera samochód w trakcie manewrowania, natomiast masywna budowa zwiększa stabilność i poprawia kontrolę na zakrętach. Dodatkowy czynnik w postaci przystępnej ceny na pewno sprawi, że opony letnie Nankang Econex NA1 znajdą wielu zwolenników. 

Opinie o oponach letnich Nankang Econex NA1

Opony Nankang cieszą się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników. Można je spotkać na wielu pojazdach poruszających się po naszych drogach (zarówno samochodach tzw. firmowych flot, jak i należących do prywatnych właścicieli. Najczęściej powtarzającą się opinią są zadowalające właściwości jezdne i niski poziom hałasu generowany przez opony w czasie jazdy. Kierowcy zwracają również uwagę na nienaganne zachowanie zarówno na suchej, jak i mokrej jezdni. Nankang Econex NA1 najczęściej można zaobserwować na samochodach francuskich, czeskich i niemieckich producentów, zaczynając od małych samochodów miejskich, poprzez compacty, a kończąc na pojazdach typu sedan i kombi. Uzupełnienie dobrej opinii o oponach letnich Nankang Econex NA1 stanowi fakt, że wielu kierowców, którzy do pierwszego zakupu ogumienia tajwańskiego koncernu podchodzili z lekką obawą, dziś chętnie do niego wracają.

Nankang Econex NA1 - testy

Z przeprowadzonych testów jasno wynika, że opony letnie Nankang Econex NA1 mimo niższej ceny w stosunku do ogumienia klasy premium jakością nie odstają od konkurencji. Droga hamowania od 100 km/h do całkowitego zatrzymania pojazdu wynosi na suchej nawierzchni około 40 metrów natomiast na mokrej około 60. Testerzy na plus zaliczyli także zadowalającą odporność na aquaplaning poprzeczny.

Cena opon letnich Nankang Econex NA1

Ceny opony Nankang w zależności od rozmiarów oscylują w granicach od 120 do 200 zł za sztukę. Producent sugeruje, że opona wytrzymuje prędkości rzędu 190-240 km/h, ale z całą pewnością  wyższy poziom bezpieczeństwa będzie zapewniony podczas dużo spokojniejszej jazdy. Więcej szczegółowych informacji dotyczących cen i wybranych rozmiarów opon letnich Nankang Econex NA1 na >>www.oponafelga.pl<<