Opony zimowe 17 cali

Niegdyś towar wręcz luksusowy, a dziś standardowe wyposażenie większości samochodów. Od kilku już lat opony zimowe 17 cali zyskują na popularności. Wynika to z kierunku ewolucji samochodów osobowych i SUV - nadwozia samochodów stały się coraz większe, a co za tym idzie bardziej komfortowe.

Opony zimowe 17 cali z roku na rok zwiększają udział w rynku. Poza samochodami osobowymi i SUV powoli na popularności zyskują dostawcze opony zimowe 17”, ale upłynie jeszcze trochę czasu zanim staną się standardem.

Opony zimowe 17 cali dzielimy na trzy segmenty:

  • klasa ekonomiczna - zwane również klasą budżetową. Ich głównym atutem jest cena. W niskiej cenie dostaniemy bezpieczny produkt do codziennej jazdy. W tych oponach stosowane są sprawdzone na przestrzeni lat rozwiązania. 
  • klasa medium - to tak zwana średnia półka, która łączy cechy niższej i wyższej klasy. W stosunkowo przystępnej cenie, mamy do czynienia z rozwiniętą technologią. Zimowe opony 17cali klasy medium są jednymi z najczęściej wybieranych zimą.
  • klasa premium - zarezerwowana dla najbardziej wymagających klientów. W oponach wyższej półki stosuje się najnowocześniejsze technologie. Zdecydowanie dedykowane kierowcom z genem sportowca.

W jakich samochodach montowane są opony zimowe 17 cali? 

Wiele samochodów, takich jak Audi A6 C7, Mazda 6, Opel Insignia czy BMW F10 już kilka lat temu opuszczało salon na oponach 225/55R17. Od lat ten sam trend jest zauważalny w segmencie samochodów SUV i CUV (crossover), gdzie montaż szesnastocalowych felg jest możliwy tylko na jednej z osi, bo montaż na drugiej jest niemożliwy ze względu na zacisk hamulcowy.

Najpopularniejsze rozmiary opon zimowych 17 cali:

Najchętniej wybierane opony zimowe 17 cali do samochodów osobowych:

Zastanawiasz się nad wyborem nowych opon zimowych, a nie wiesz jaki produkt wybrać? Poniżej kilka propozycji sprawdzonych opon na zimę. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami pod nr tel. 14 611 50 15 bądź e-mailowo: sklep@oponafelga.pl.

Opony zimowe 15 cali | Opony zimowe 16 cali | Opony zimowe 18 cali  | Opony zimowe 19 cali