Opony zimowe 18 cali

Od kilku lat opony zimowe 18” coraz częściej goszczą na polskich drogach. Jednym z powodów jest zwiększenie średnic kół fabrycznych na wyposażeniu w samochodach osobowych i SUV. Nie każdy kierowca decyduje się na zakup drugiego kompletu kół. Od października 2014 roku nowe samochody w Europie muszą być wyposażone w system monitorowania powietrza w kołach (TPMS - tyre pressure monitoring system). Koszt zakupu, montażu i programowania czujników to znaczny procent wartości nowych felg. 

Kierowcy sięgają po nowe, opony zimowe 18 cali chętniej niż w przeszłości. Po pierwsze koła o średnicy 18” nie są już towarem tak luksusowym, jak jeszcze kilka lat temu. Po drugie duża dostępność 18-calowych opon zimowych oferowana przez producentów ogumienia na świecie. 

Jak wybrać opony zimowe 18"?

Opony zimowe 18 cali klasy ekonomicznej zapewniają bezpieczeństwo i zrównoważone osiągi. Z racji na niską cenę, stanowią atrakcyjną ofertę dla kierowców, którzy zimy w większości spędzają w mieście, poruszając się na krótkich, niewymagających trasach.

Dla właścicieli czterech kółek, którzy wymagają czegoś więcej, niż bezpieczna podróż z punktu A do punktu B to polecamy opony zimowe 18” ze średniej półki. Korzystają one z rozwiązań, które jeszcze kilka lat temu były stosowane w najdroższych oponach. 

Dla tych najbardziej wymagających, którym zależy na najnowszych technologiach, polecamy opony zimowe 18” klasy premium. Produkty te nie uznają kompromisów. Istotne jest prawidłowe dopasowanie rozmiaru opon do samochodu. Jeszcze ponad 20 lat temu montowało się węższe opony na zimę. Dziś nadrabia to technologia oraz bieżnik. 

Popularne rozmiary opon zimowy 18 cali

Opony zimowe mają bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach, które szczególnie zimą przysparzają kierowcom wiele problemów. Od ogumienia zależy wiele. Każdy kierowca ma inny styl jazdy, a to wiąże się z koniecznością doboru odpowiednich opon. Szczególnie o tej porze roku. 

Producenci branży oponiarskiej oferują szeroki wachlarz opon zimowych na każdą kieszeń. Można wybierać między markami z klasy premium, która oferuje produkty najwyższej jakości przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologicznych. To z kolei daje najlepsze osiągi w zimowych warunkach. 

Z kolei produkty klasy ekonomicznej cechują się dobrymi osiągami za przystępną cenę, która jest ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie opon. Klasa średnia oferuje sprawdzone rozwiązania technologiczne w najniższej cenie.

Najpopularniejsze rozmiary opon zimowych 18":

Polecane modele 18-calowych opon zimowych:

Zastanawiasz się nad wyborem nowych opon zimowych, a nie wiesz jaki produkt wybrać? Poniżej kilka propozycji sprawdzonych opon na zimę. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami pod nr tel. 14 611 50 15 bądź e-mailowo: sklep@oponafelga.pl.

Opony zimowe 15 cali | Opony zimowe 16 cali | Opony zimowe 17 cali | Opony zimowe 19 cali