Opony zimowe 19 cali

Kto pamięta czasy kiedy dziewiętnastocalowe koła były towarem luksusowym, zarezerwowanym dla najbardziej topowych samochodów? Piękne czasy, ale słusznie minione. Przynajmniej pod kątem dostępności tej średnicy dla ‘zwykłych śmiertelników’. Opony zimowe 19 cali zyskują na popularności. Ich udział w rynku, choć jeszcze nie tak znaczny jak opony 17”j czy 18”, jest coraz bardziej zauważalny. 

Jednym z powodów, który naprawdę cieszy, to wzrost sprzedaży samochodów klasy premium. Kolejnym, któremu można przypisać większy udział w rynku opon zimowych 19” jest popularność tuningowanych samochodów, a konkretnie ich aspekt wizualny. Duże koła robią wrażenie. 

Jak wybrać opony zimowe 19”?

Zimowe ogumienie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo podróżowania. To opony mają realny wpływ na prowadzenie i hamowanie. Dlatego wybór opon zimowych do dużych kół ma istotne znaczenie.

Najczęściej wybierane opony zimowe 19” to opony klas medium i premium - wynika to z oferty produktowej producentów. Wynika to z faktu, że stosunkowo mało producentów klasy ekonomicznej produkuje ogumienie powyżej 18”.

Opony zimowe 19 cali klasy medium są chętnie wybierane ze względu na dobry stosunek jakości do ceny. Kierowcy, którzy nie mają sportowego drygu, będą w zupełności zadowoleni z wyboru opon ze średniej półki. Warto w tym miejscu wspomnieć, że opony klasy medium bardzo często korzystają z rozwiązań, które jeszcze do niedawna były zarezerwowane tylko dla klasy premium.  

Dla bardziej wymagających kierowców przewidywana jest klasa premium. Opony zimowe 19” klasy premium często są jedynym wyposażeniem większych samochodów, ze względu na nietypowe rozmiary lub dwie szerokości felg. Ogumienie z najwyższej półki przed premierą jest testowane w najtrudniejszych zimowych warunkach. Weźmy za przykład trzy marki klasy premium - Michelin, Nokian i Hankook. Ich zimowe produkty są ‘katowane’ na kole podbiegunowym w miejscowości Ivalo.

Popularne rozmiary opon zimowy 19 cali

Zima to ciężki czas dla każdego kierowcy. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiednie opony do samochodu, ale też stylu jazdy oraz trasy. Opony zimowe mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa, bo trzeba pamiętać, że o tej porze roku na drogach pojawia się śnieg, błoto pośniegowe, a czasem lód. 

Najpopularniejsze rozmiary opon zimowych 19 cali:

Polecane modele 19-calowych opon zimowych:

Zastanawiasz się nad wyborem nowych opon zimowych, a nie wiesz jaki produkt wybrać? Poniżej kilka propozycji sprawdzonych opon na zimę. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami pod nr tel. 14 611 50 15 bądź e-mailowo: sklep@oponafelga.pl.

Opony zimowe 15 cali | Opony zimowe 16 cali | Opony zimowe 17 cali | Opony zimowe 18 cali