Ranking opon zimowych 2021

Wymiana opon na zimowe jest niezmiernie ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa. Lista opon dostępnych na rynku jest bardzo długa, a producenci wypuszczają często coraz to nowsze modele. Ranking opon zimowych 2021 to opony najczęściej wybierane przez Klientów naszego sklepu.  Jedne są lepsze w osiągach, ale droższe. Inne mają doskonały stosunek jakości do ceny. Wierzymy, że nasz ranking opon zimowych 2021 będzie pomocny przy zakupie kompletu nowych opon zimowych.

Ranking opon zimowych 2021 koniecznie z oponami Dębica Frigo 2

Pierwszą propozycją są opony pochodzące od polskiego producenta, a jednocześnie części amerykańskiego przedsiębiorstwa Goodyear. Jest więc to znana i ceniona od wielu lat marka. Ranking opon 2021 rozpoczynamy od opon klasy ekonomicznej. Opona jest bardzo popularna w Polsce ze względu na swoją niską cenę. Przyjęło się, że opony ekonomiczne są stosunkowo słabe, ale Dębica Frigo 2 jest tego dobrym zaprzeczeniem. Jak możemy wyczytać z etykiet producenta Frigo 2 dla wielu popularnych rozmiarów takich jak: 165/65R15, 185/65R14, 175/65R15 to klasa E pod względem efektywności paliwowej oraz klasa C przyczepności i hamowania na mokrej nawierzchni. Poziom hałasu emitowany przez ten model opony wynosi 68 decybeli. Jest więc to bardzo dobra opona ekonomiczna. Z całą pewnością jeśli zależy nam na dobrym stosunku jakości do ceny to powinniśmy rozważyć zakup tego modelu.

Ranking opon zimowych - Dębica Frigo HP2 

Kolejna propozycja to również opony z polskiej Dębicy. Frigo HP2 to również opony ekonomiczne, ale wyższej klasy niż Frigo 2. Prezentują dużo lepsze osiągi w przyczepności i hamowaniu na mokrej nawierzchni. Dla przykładowego rozmiaru 225/45R17 osiągają tutaj klasę B. Efektywność paliwowa jest na poziomie E. Opona jest nieznacznie głośniejsza. Emituje bowiem 71 decybeli. Warto zauważyć również, że posiadają wyższy indeks prędkości. Ten model cechuje bowiem litera H – czyli prędkość 210 km/h. To dobra propozycja, jeśli chcemy oponę ekonomiczną, ale o trochę lepszych parametrach.

Ranking opon zimowych - Kormoran Snow

Następna propozycja to również opony pochodzące z Polski. Kormoran jest produkowany w Olsztynie przez Michelin Polska, które wchodzi w skład Michelin. Dawniej przedsiębiorstwo nazywało się Stomil Olsztyn. Kormoran Snow to bardzo dobra ekonomiczna propozycja tego producenta. Na przykładzie rozmiaru 195/55R15 wyróżnia się klasą efektywności paliwowej na poziomie E oraz przyczepności i hamowania na mokrej nawierzchni na poziomie C. Pod względem głośności wypada przeciętnie, bowiem generuje 72 decybele. W zależności czy model jest wzmacniany, czy też nie, cechuje go klasa prędkości V – 240 km/h lub też H – 210 km/h.

Ranking opon zimowych - Nokian Snowproof C

To opona produkowana przez producenta mającego swoją siedzibę w Finlandii. Jest to pierwsza propozycja z segmentu opon premium. Model Snowproof C jest przeznaczony do dużych i masywnych samochodów. W zależności od rozmiaru opony indeks nośności występuje na poziomie od 105 – 925 kg, aż do 120 – 1400 kg. Bez problemu poradzą sobie w samochodach przewożących cięższe ładunki. Snowproof C to model, który ranking opon zimowych przyćmiewa swoją efektywnością. Etykietę dla rozmiaru 215/65R16 cechuje: efektywność paliwowa na poziomie C, przyczepność i hamowanie na mokrej nawierzchni – B, a głośność opony to z kolei 73 decybele.

Ranking opon zimowych - Michelin Alpin 6

Firmę Michelin zna z pewnością każdy. To przedsiębiorstwo wywodzące się z Francji odpowiada za produkcję największy liczby opon w Europie. Logiem jest charakterystyczny ludzik zbudowany z białych opon. Alpin 6 to kolejny już model, ponieważ poprzednik cieszył się dużym uznaniem, to ranking opon zimowych 2021 nie może istnieć bez niego. To propozycja klasy premium, która w zależności czy model jest wzmacniany to cechuje się różnymi klasami prędkości. Efektywność paliwowa tej opony jest jednakże na tym samym poziomie i wynosi C. Przyczepność i hamowanie na mokrej nawierzchni to natomiast B. Opona jest cichsza od wielu konkurentów, ponieważ emituje 69 decybeli.

Ranking opon zimowych - Continental WinterContact TS 870

To propozycja pochodząca zza naszej zachodniej granicy. Continental to niemiecka firma produkująca opony dla różnych pojazdów. Jest znana również ze swoich opon używanych w rowerach szosowych oraz MTB. WinterContact TS 870 to również model z klasy premium, który cechuje się indeksem prędkości T – 190 km/h lub H – 210km/h. Efektywność paliwowa na bardzo dobrym poziomie – C, a przyczepność i hamowanie na mokrej nawierzchni – B. Dźwięk emitowany przez nią to 70 decybeli. Bardzo dobrze wypada więc w każdym aspekcie i jest to solidna propozycja.

Ranking opon zimowych - Kleber Krisalp HP3

Kleber to francuskie przedsiębiorstwo, którego głównym akcjonariuszem jest Michelin. Możemy więc być pewni, że opony wychodzące z ich taśmy produkcyjnej to solidna i znana jakość. Krisalp HP3 możemy zaliczyć do kategorii premium. Są to opony wzmacniane XL. W zależności od rozmiaru osiągają indeks prędkości H – 210 km/h lub V – 240 km/h, efektywność paliwową C lub E oraz poziom głośności 68 i 69 decybeli. Niezmiennie od rozmiaru zapewnia bardzo dobrą przyczepność i hamowanie na mokrej nawierzchni na poziomie B. Krisalp HP3 jest zatem doskonałą propozycją do bardziej dynamicznych i ciut większych samochodów. Gwarantuje jednocześnie bezpieczeństwo na bardzo wysokim poziomie.

Ranking opon zimowych - Firestone Winterhawk 4

Tym razem propozycja z innego kontynentu. Firestone to amerykańskie przedsiębiorstwo. Od powstania było one głównym dostawcą dla Forda. Od 1988 roku jest częścią japońskiego Bridgestone. Ranking opon 2021 oprócz opon premium oraz ekonomicznych może zawierać średnie. Winterhawk 4 można właśnie zakwalifikować do klasy średniej. W porównaniu do poprzedniego modelu, czyli Winterhawk 3, poprawiona została przyczepność i hamowanie na mokrej nawierzchni. Plasuje się ono teraz na poziomie B. Efektywność paliwowa, w zależności od rozmiaru, znajduje się na poziomie od C do E. Generuje ona hałas na poziomie 71 decybeli.

Ranking opon zimowych - Vredestein Wintrac

Ranking opon zimowych zamyka opona od holenderskiego producenta Vredestein. Jest to produkt kategorii premium, a osiągi które prezentuje powodują, że jest on chętnie wybierany. Efektywność paliwowa w zależności od rozmiaru kształtuje się na poziomie od C do D. Głośność to 69 lub 70 decybeli. Przyczepność i hamowanie na wysokim poziomie - B.

Ranking opon zimowych 2021, czyli jakie opony zimowe wybrać?

Ranking opon zimowych 2021 to wiele już znanych, lecz ciągle ulepszanych modeli. Opony zimowe możemy wybrać na podstawie wymagań oraz zapotrzebowania. Jeśli chcemy natomiast zdać się na opinie i testy ekspertów to również mamy taką możliwość. ADAC – niemiecki automobilklub oraz Auto Bild – niemiecki magazyn motoryzacyjny przeprowadzają coroczne testy opon. I tak też testując różne rozmiary i modele opon to pierwsze miejsce, po podsumowaniu poszczególnych statystyk, przypada Michelin Alpin 6. Kolejne miejsca to Continental WinterContact TS 870 oraz Kleber Krisalp HP3. Wyróżnienie należy się również Vredestein Wintrac, ponieważ ten model znalazł się wysoko w dużej ilości testów.

Oczywiste jest, że czołowe lokaty w testach zajmują opony wyższych klas. Są one droższe, ale jednocześnie prezentują lepsze właściwości. To powoduje, że wypadają one lepiej na tle konkurencji. Jednakże, jeśli nie mamy wygórowanych oczekiwań, a nasze podróże oraz samochód nie są ekstremalne to możemy rozważyć opony klasy ekonomicznej, bądź średniej. Tutaj warto zwrócić uwagę na opony zimowe Dębica. Producent proponuje zadowalające opony w bardzo dobrej cenie. Reasumując, jeśli stosunek jakość/cena jest dla nas najistotniejszy to Dębica Frigo 2 oraz Dębica Frigo HP2 mogą być idealnymi kandydatami.