Producent

Avon

Opony Avon


W Wielkiej Brytanii w 1990 roku budowę swojego imperium zaczynała marka Avon, choć jej historia sięga 1890 roku. Główna działalność obejmowała po I wojnie światowej produkcję piłek golfowych, kamizelek kuloodpornych, hełmów, a nawet mat łazienkowych. Dopiero z czasem zajęła się wytwarzaniem opon samochodowych, rowerowych, motocyklowych i sportowych z przeznaczeniem na wyścigi.

W ofercie brytyjskiego producenta znajdują się opony Avon na sezon letni, zimowy oraz całoroczne. Firma odpowiedzialna za stworzenie marki to The Avon India Rubber Company Limited, która swoją siedzibę ma w miejscowości Limpley Stoke. W 1956 roku Avon przejął konkurenta - spółkę George Spencer Moulton and Company, dzięki czemu mógł zwiększyć znaczenie na rynku rolniczym.

Opony Avon były częścią wyposażenia samochodów premium takich marek jak: Jaguar, Land Rover czy Aston Martin. Rozwój firmy przyczynił się do utworzenia filii w USA z fabryką w Chicago oraz nawiązaniem współpracy z Formułą 3. W 1997 roku brytyjski koncern stał się własnością koncernu Cooper. Zimowe opony Avon Ice Touring mają zróżnicowaną strukturę bieżnika, dzięki czemu kierowca ma zapewnioną doskonałą przyczepność do każdego rodzaju nawierzchni.