Producent

B.F. Goodrich

Opony BFGoodrich


Benjamin Franklin Goodrich był skromnym przedsiębiorcą żyjącym w czasach wojny secesyjnej. Założył firmę oponiarską. Wówczas nie przypuszczał, że jego pomysł przerodzi się w duże przedsiębiorstwo znane na całym świecie. Najpierw zaczął produkcję w niewielkiej fabryce kauczuku, a dopiero z czasem zbudował większe laboratorium.

BFGoodrich powstało w 1870 roku w Ameryce Północnej w stanie Ohio, a dokładniej w mieście Akron dzięki wsparciu inwestorów. Syn założyciela, Charles również przyczynił się do tego sukcesu, ponieważ stworzył pierwszy ośrodek badawczy w USA. W fabrykach BFGoodrich powstają opony letnie i zimowe do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Wyposażenie Forda modelu A w opony BFGoodrich, zwiększyło popularność koncernu, ponieważ był to pierwszy samochód, który wyruszył w podróż po Ameryce Północnej ze wschodu na zachód. Znaczącym osiągnięciem była również wygrana w międzynarodowym wyścigu lotniczym w Reims, podczas którego opony BFGoodrich pobiły rekord prędkości osiągając szybkość 75 km/h. Przełomowym momentem było opracowanie technologii syntetycznego kauczuku w 1937 roku oraz wyprodukowanie pierwszej opony bezdętkowej 10 lat później. Marka zasłynęła dzięki ogumieniu z oryginalnym bieżnikiem do aut klasycznych takich jak: Ford T czy Chevrolet Corvette. Największy prestiż to dwukrotne zwycięstwo w wyścigu samochodowym na 500 mil w Indianapolis. Obecnie BFGoodrich to koncern własności Michelin.

Asortyment firmy BFGoodrich od zawsze zaskakiwał swoją różnorodnością: od wyrobów kauczukowych po opony samochodowe. Zainteresowanie kierowców zyskała opona zimowa do samochodów dostawczych, która zdobyła wysokie wyniki w testach - BFGoodrich Activan Winter. Jej kierunkowa rzeźba bieżnika błyskawicznie odprowadza nadmiar wody spod kół dzięki czemu każdy kierowca może czuć się bezpiecznie na drodze.

W ofercie tego producenta są również opony całoroczne. Opony BFGoodrich G-rip All Season zdobyły zaufanie kierowców dzięki komfortowym podróżom niezależnie od warunków pogodowych i gwarancji bezpieczeństwa na każdym rodzaju nawierzchni. Zrównoważone osiągi podczas jazdy i ekonomiczne rozwiązania czynią ją oponą godną polecenia.