Producent

Barum

Opony Barum

Barum istnieje na oponiarskim rynku od ponad 70 lat. Jej powstanie w 1948 roku w mieście Zlín zawdzięczane jest aż trzem firmom: Bata, Rubana i Mitas. Na początku produkcja obejmowała wytwarzanie wyrobów gumowych i obuwia na potrzeby wojska podczas wojny.

Pierwsze opony Barum wyjechały z taśmy produkcyjnej w 1934 roku. Rocznie Barum sprzedaje aż 21 milionów opon co czyni ją jedną z najskuteczniejszych firm sprzedażowych i produkcyjnych na świecie. Po wyprodukowaniu 15 milionów opon w skali roku, powstała seria 5, która dziś jest bardzo popularna.

Barum należy do grupy Continental AG od 1993 roku, dzięki czemu obecnie jest wiodącą marką oponiarską w Europie. Produkuje opony rowerowe i opony samochodowe do aut osobowych, SUV-ów, vanów zgodnie z najwyższymi standardami. W ofercie znajdują się opony zimowe, opon letnie i całoroczne opony Barum.

Głównym celem firmy było wytwarzanie wysokiej jakości ogumienia dostępnego w przystępnych cenach dla kierowców. W latach 1931-1960 opony Barum zwyciężyły w wielu wyścigach samochodowych. W 1971 roku firma zapoczątkowała tradycję wyścigów Barum Czech Rally w Zlínie.

Aktualnie w tym miejscu odbywają się testy opon. Zimowe opony Barum Polaris 3 zapewniają kierowcom niskie opory toczenia i najdłuższą żywotność bieżnika o kierunkowej strukturze. We wspomnianym modelu został zoptymalizowany współczynnik tarcia co przekłada się na odczuwalną oszczędność paliwa.

Firma Barum zdobyła nagrodę Lloyd’s Register w 1994 roku za jakość ogumienia. Ponadto w 1997 roku stała się pierwszą firmą w Republice Czeskiej, która zdobyła certyfikat ISO 14001 i EMAS za produkcję ekologiczną.