Producent

BlackLion

Opony BlackLion


Marka BlackLion, produkująca chińskie ogumienie z charakterystycznym lwem w logo, specjalizuje sięw wytwarzaniu opon ekonomicznych na sezon letni i zimowy. Oficjalnym dystrybutorem w Ameryce jest przedsiębiorstwo Husky Tire. Opony BlackLion tworzone są do samochodów osobowych, ciężarówek i SUV-ów.

W haśle reklamowym: „Zdobyć zaufanie klientów jako wartościowy partner podróży” i strategii podkreśla chęć budowania silnych więzi z klientami. Opony BlackLion dostępne są w 40 krajach na świecie. Przedsiębiorstwo stworzyło najbardziej zaawansowany pod względem technicznym program opon radialnych do samochodów ciężarowych.

Ciekawostką jest, że są one produkowane w jednym z najbardziej nowoczesnych zakładów na świecie. Letnie opony BlackLion BH15 do samochodów osobowych z symetrycznym bieżnikiem zostały stworzone z obwodowymi rowkami, które usuwają nadmiar wody spod kół. Rowki wspomagają osuszanie bieżnika, co chroni auto przed aquaplanningiem. Niezrównana odporność opony BlackLion na zmienne temperatury zawdzięczana jest specjalnej, gumowej mieszance.