Producent

Bridgestone

Opony Bridgestone


Bridgestone jest największym producentem opon i wyrobów gumowych na świecie z historią sięgającą 1931 roku. Koncern założony w mieście Kurume w Japonii. Nazwa pochodzi od nazwiska założyciela Shōjirō Ishibashiego przetłumaczonego na język angielski. Przedsiębiorstwo z nazwą kamienny most, sprzedaje opony samochodowe i części samochodowe: amortyzatory i koła gumowe oraz obuwie i produkty chemiczne. Wytwarza również materiały budowlane i sprzęt sportowy: rowery, deski surfingowe, kije golfowe, piłki tenisowe.

Japońskie przedsiębiorstwo przysłużyło się branży przemysłowej i od wielu lat produkuje opony rolnicze, bębny gumowe, izolacje, pasy transmisyjne i klinowe. Bridgestone na początku zyskało popularność jako firma produkująca obuwie. Pierwsze opony zjechały z taśmy produkcyjnej w 1930 roku, a stałe współprace z firmami motoryzacyjnymi takimi jak: Honda czy Porsche rozpoczęły się po zakończeniu II wojny światowej.

Rowkowane opony i opony slick Bridgestone Potenza przez 4 sezony w latach 2006-2010 były wykorzystywane w bolidach Formuły 1, dzięki czemu zyskały uznanie kierowców. Do koncernu Bridgestone należy 178 fabryk w 25 krajach świata, w tym cztery w Polsce: dwie samochodowe w Poznaniu, Stargardzie Szczecińskim oraz dwie wyrobów gumowych w Żarowie i Wolsztynie. Natomiast Centrum Techniczne znajduje się w Rzymie.

Jako pierwsza firma na świecie stworzyła opony radialne do samochodów osobowych, ciężarówek i autobusów. Angażuje się w redukcję emisji dwutlenku węgla i racjonalne zarządzanie produkcją wyrobów. W latach dziewięćdziesiątych połączyła siły z Firestone.

Nie bez powodu misja Bridgestone to oferowanie klientom jak najlepszej jakości produktów za które przedsiębiorstwo stale zdobywa nagrody. W 2008 i 2016 roku firma Bridgestone zdobyła dwukrotnie tytuł najlepszego producenta opon za ich doskonałość i innowację podczas Tire Technology Awards for Innovation and Excellence. Bridgestone może się pochwalić również sukcesami informatycznymi.

Z myślą o bezpieczeństwie kierowców stworzyła system CAIS, który dokładnie określa warunki panujące na drodze i analizuje zachowanie opon na nawierzchni. Opony Bridgestone są wyposażone w specjalne czujniki i moduły bezprzewodowe, które za pomocą systemu samochodowego informują kierowcę o warunkach do jazdy.