Producent

Chengshan

Opony Chengshan


Chengshan to marka oponiarska, która rozwijała się w chińskim miasteczku Shandong. Aktualnie opony Chengshan sprzedawane są w ponad stu krajach świata. Pierwsza nazwa firmy to Rongcheng, ale była znana jako producent ogumienia dla branży przemysłowej, którym zajmowała się od 1976 roku.

Oferta firmy to opony Chengshan do samochodów dostawczych, osobowych, terenowych, maszyn rolniczych, flot towarowych, przemysłowych i autobusów. W 1988 roku zajmowała się wytwarzaniem opon radialnych przeznaczonych do montażu w samochodach osobowych.

Zdobyła też tytuł najbardziej rozpoznawalnej chińskiej marki w 2003 roku. W 2004 roku producent Chengshan znalazł się w gronie 500 najbardziej wartościowych firm w Chinach. Dwa lata później partnerem koncernu stał się Cooper, co spowodowało rozpoznawalność marki na arenie międzynarodowej.

W fabrykach pracuje ponad 8 tysięcy pracowników, a jej powierzchnia to ponad milion metrów kwadratowych! Zimowe opony Chengshan CSC-901 powstały dla wymagających kierowców i mają oznaczenie 3PMSF, co oznacza, że spełniają wymogi Unii Europejskiej.