Producent

Continental

Opony Continental

Continental to niemiecki producent opon samochodowych, który rozpoczął swoją karierę od wytwarzania opon rowerowych. Dziś zatrudnia ponad 200 000 pracowników w 53 krajach. Zajmuje się również sprzedażą części samochodowych. Firma powstała w 1871 roku w niemieckim Hanowerze. W ofercie znajdują się opony samochodowe, pasy transmisyjne i poduszki powietrzne dla ciężarówek i autobusów. W 1898 roku Continental opracował samochodowe opony pneumatyczne bez bieżnika. Zasłynął dzięki prezentacji pierwszej na świecie opony z rzeźbionym bieżnikiem, której prezentacja odbyła się w 1914 roku. Elementy produkowane przez markę uszczelniły pierwszy niemiecki sterowiec. Kolejnym wielkim sukcesem okazało się opatentowanie opon bezdętkowych w czasie trwającej II wojny światowej.

W rankingu opon zimowych to właśnie zimowe opony Continental uzyskały najwyższe oceny kierowców, co tylko potwierdza ich niezawodność. Continental przysłużył się motoryzacji opracowując bieżnikowane opony oraz felgi dla samochodów turystycznych. Marka jest stale nagradzana, a w siedmiuset niezależnych testach opon zyskała najwyższe oceny dla swoich produktów.

Letnie opony Continental są od dekady oczywistym wyborem dla kierowców i nie mają sobie równych w rankingach. Każda innowacja opon jest dokładnie weryfikowana przez inżynierów i testowana na różnych nawierzchniach po to, aby zapewnić kierowcom bezkompromisowe bezpieczeństwo. W 1972 roku Continental wprowadził na rynek pierwszą bezkolcową oponę ContiContact, a rok wcześniej stworzył największą fabrykę węży gumowych w Europie. W 2012 roku opracował system wewnętrznego ciśnienia i temperatury wewnątrz opony pod nazwą ContiPressureCheck.

Zimowe opony Continental WinterContact TS 850 P zapewniające kierowcom maksymalne osiągi, zyskały wiele nagród m.in.: zwycięstwo w teście Auto Bild Sports Cars w 2017 roku, w Sport Auto w 2017 roku, Auto Zeitung w 2018, Motor w 2018, Auto Express w 2018 roku. Koncern produkuje również opony całoroczne.