Producent

Dayton

Opony Dayton


Do koncernu Bridgestone należy amerykańska marka Dayton, która powstała w 1905 roku w stanie Ohio w USA. Przejęcie firmy nastąpiło w 1988 roku. Od tamtego czasu Dayton wytwarza opony klasy ekonomicznej do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Produkowane są również w poznańskiej fabryce Bridgestone. Zanim sprzedawała opony Dayton, najpierw produkowała węże ogrodowe, płaszcze przeciwdeszczowe i uszczelki. Została zarejestrowana przez Johna C. Hoovena i tworzyła wyroby gumowe jako Dayton Rubber Company.

Oferta tego producenta obejmuje opony Dayton na sezon letni i zimowy. W 1923 roku stworzono pierwszą oponę niskociśnieniową Thorobred Cord. Natomiast po 11 latach zadebiutowała pierwszą oponą z syntetycznej gumy. Od 1973 roku wykorzystuje w reklamach maskotkę o imieniu Leon, którego stworzył pracownik marki - Chick Noreau.

Letnie opony Dayton D320 EVO są elastyczne na zmienne temperatury, a kierunkowa rzeźba bieżnika ułatwia szybkie odprowadzanie wody. Model ten jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i wyróżnia się komfortem akustycznym.