Producent

Dębica

Opony Dębica

Polskie przedsiębiorstwo produkujące opony Dębica powstało w 1937 roku i zaczęło produkować opony na licencji General Tire and Rubber Company. W 1995 roku większość udziałów wykupił Goodyear. Pierwsza fabryka o powierzchni prawie 60 tysięcy metrów kwadratowych usytuowana w Dębicy, została zaprojektowana przez E. Hoovrera i Edwarda Wróblewskiego. W pierwszych dniach produkcji zakład wytwarzał na dobę 350 sztuk opon w różnych rozmiarach!

Oficjalna premiera opony Dębica odbyła się 30 marca 1939 roku. W czasach okupacji niemieckiej koncern przejęła marka Continental Gummiwerke AG Hannower. Dębica wytwarza opony samochodowe, rowerowe, ciężarowe, dostawcze i sportowe. W 1973 roku rozpoczęła się produkcja dętkowych opon promieniowych, której nadano symbol D-90 i błotno-śniegowych S-16. W tym samym roku kierowcy Fiata 125p wyposażonego w opony Dębicy pobili rekord prędkości w jeździe bez przerwy.

Najpopularniejsze opony Dębica

Trzy lata później została stworzona opona radialna D-124 na licencji Uniroyal. W ofercie producenta są opony letnie, zimowe i całoroczne. Najpopularniejsze opony Dębica to: Passio na sezon letni, Frigo 2, Frigo Directional, Navigator. Letnie opony Dębica Passio dedykowane autom miejskim i kompaktowym mają 4-żebrową budową bieżnika i podwójne żebra centralne ułatwiając kierowcom stabilne prowadzenie. Szerokie rowki obwodowe i poprzeczne chronią samochód przed poślizgiem.

Dębica zdobyła „Złotą Setkę Podkarpacia” w 2013 roku za największy zysk netto, wielkość zatrudnienia i najwyższe wyniki na giełdzie. Zdobyła też wyróżnienie w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” za działania rozwoju społeczności lokalnej od Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Według „Rzeczpospolitej” jest 5-tą najczęściej wybieraną marką oponiarską w Polsce, a w rankingu polskich firm zajęła 110. miejsce.