Producent

Duro

Opony Duro


Początki przedsiębiorstwa związane są z istnieniem tajwańskiej firmy Hwa Fong Rubber, która rozpoczęła działalność po zakończeniu II wojny światowej. Pierwsze lata upłynęły na wytwarzaniu gumowych rur i opon rowerowych. Produkuje również ogumienie do wózków golfowych. Dopiero trzydzieści lat później powstało Duro Tires.

Marka specjalizuje się w produkcji opon samochodowych, rolniczych, przemysłowych i ciężarowych oraz półciężarowych. W 1977 roku opony Duro zaczęły być eksportowane głównie do Ameryki. Rok później istotnym wydarzeniem było zdobycie certyfikatu Chinese National Standard, które pomogło nawiązać współpracę z Sumitomo Rubber Industries Company, a w 2001 roku stworzyła z tym przedsiębiorstwem spółkę. Dzięki temu przedsiębiorstwo z Tajwanu zyskało know-how, wsparcie techniczne oraz dostęp do nowoczesnych technologii produkcji ogumienia.

W 1984 roku otworzyło kolejną fabrykę Hwa-Tan. Opony Duro zdobyły nagrodę JIS (Japan Industry Standard) w 1989 roku. Europejska ekspansja ogumienia rozpoczęła się w latach dziewięćdziesiątych. Ponadto w 1992 roku właściciel marki otrzymał „Nagrodę Złotego Sprzedawcy” od Ministra Gospodarki Tajwanu, a rok później wyróżnienie - znak jakości „E” przyznawany przez EWG.

Duro w ofercie ma: opony letnie, zimowe i całoroczne. Letnie opony Duro DC7300 z symetryczną strukturą bieżnika gwarantują moc dobrych osiągów na każdym rodzaju nawierzchni. Ponadto zostały zaprojektowane tak, aby cztery szerokie kanały obwodowe błyskawicznie odprowadzały nadmiar wody i chroniły bieżnik przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi.