Producent

Evergreen

Opony Evergreen


Evergreen jako pierwszy producent opon przykłada dużą uwagę do odpowiedzialnej produkcji, rozwoju oraz dbałości o środowisko ekologiczne. Opony Evergreen produkowane są zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Pierwsza to wykorzystanie materiałów w wytwarzaniu opon, dbałość o recykling. Druga to tworzenie wydajnego ogumienia z niskimi oporami toczenia. Trzecia - wysoka efektywność paliwowa opon i czwarta to korzystanie z alternatywnych źródeł energii w produkcji - to główne zasady firmy Evergreen.

Właścicielem Evergreen jest Jinyu Tire, a powstała ona w 2008 roku głównie dla kierowców szukających opon w przystępnych cenach. Współpraca zagraniczna m.in z Apollo Tyres i Kumho nastąpiła w 2002 roku, dzięki czemu firma Evergreen skorzystała ze wsparcia technologicznego. Dwa lata później przedsiębiorstwo znalazło się w pięćdziesiątce największych spółek oponiarskich w prowincji Shandong.

Opony przemysłowe i specjalistyczne były kolejnymi produktami firmy, a z czasem ofertę poszerzono o opony radialne do samochodów osobowych. W 2009 roku otworzono centrum badań i rozwoju w Guangrao. Jednym z popularnych produktów marki są letnie opony Evergreen EH22 z symetrycznym bieżnikiem.

Nacięcia i szerokie rowki na jego powierzchni chronią auto przed poślizgiem i przyśpieszają osuszanie bieżnika. Do budowy tych opon wykorzystano mieszankę, która gwarantuje sztywność opony Evergreen w zmiennych temperaturach jazdy.