Producent

Fortuna

Opony Fortuna


Fortuna to producent specjalizujący się w wytwarzaniu opon typu high performance od 2005 roku. Produkowane jest w najbardziej popularnych rozmiarach do wszystkich samochodów na rynku. Opony Fortuna zasługują na uwagę ze względu na zrównoważone osiągi, przystępną cenę, szeroki wybór rozmiarów oraz komfort jazdy po każdej nawierzchni.

Belgijski gigant wytwarza opony letnie, zimowe i całoroczne, a ich produkcja odbywa się na Dalekim Wschodzie. Opony Fortuna dedykowane są do samochodów osobowych, lekkich pojazdów dostawczych, ciężarówek i SUV-ów. Dziesięć lat wystarczyło, aby marka wyróżniła się nowoczesnym wzornictwem bieżników i ulepszyła mieszankę używaną do wytwarzania opon.

Popularne opony Fortuna to: Gowin HP, Winter, Winter Challenger, Ecoplus HP, EURO VAN, F1000, Ecoplus 4S. Zimowe opony Fortuna Winter Challenger produkowana do aut dostawczych z kierunkowym bieżnikiem zapewnia dobrą przyczepność do każdej zaśnieżonej nawierzchni i skraca drogę hamowania. Na jej barkach montowane są bloki o różnych długościach i szerokościach, co wpływa na komfort podróży.