Producent

General

Opony General


Wysokiej klasy opony produkowane przez japońskie przedsiębiorstwo General zdobyło serca wielu wymagających kierowców. General Tire jest obecnie marką należącą do koncernu Continental i specjalizuje się w wytwarzaniu opon do samochodów osobowych, vanów, SUV-ów oraz ciężarówek.

General Tire powstała w 1915 roku w Akron w Ohio podobnie jak jej konkurent - marka BFGoodrich. Specjalizacją miała być produkcja opon przeznaczonych na wymianę. W związku z tym założyciele O’Neil i Fouse opracowali model opony General Jumbo i pneumatycznego ogumienia głównie na potrzeby samochodów ciężarowych. Krokiem milowym ułatwiającym sprzedaż opon było stworzenie bardzo dobrze działającej sieci sprzedaży. To właśnie dzięki temu wydarzeniu marka stała się jednym z liderów w branży.

Szczególnym osiągnięciem było opracowanie opony General Balloon Jumbo, które przyczyniły się do prawdziwej rewolucji w przemyśle oponiarskim. Dodatkowym udogodnieniem dla kierowców była wysoka odporność opony przed rozerwaniem.

Marka General miała swój udział w tworzeniu historii światowego oponiarstwa. Słynie również z produktów takich jak: gumowy nosek w oponach ciężarowych, który opracowała w 1928 roku oraz niskociśnieniowych opon balonowych do ciężarówek opracowanych w 1931 roku.

Podczas II wojny światowej koncern otworzył kolejną fabrykę w teksańskim miasteczku Waco. Produkcja opon General odbywa się w dwóch zakładach znajdujących się w Mt. Vernon w USA i meksykańskim mieście San Luis Potosi. Najpopularniejsze produkty General to zimowe opony General Snow Grabber Plus, które zostały zaprojektowane dla SUV-ów i Eurovan Winter 2.

General opracował również swój własny system monitorowania ciśnienia w oponach oraz elektroniczny system informacji dla kierowców. Dzięki temu kierowcy mogą poczuć się bardziej bezpiecznie w trakcie jazdy. General zdobył tytuł najlepszej marki oponiarskiej roku w Pakistanie przyznany przez kierowców i PAKWHEEL Automobile Industry Survey.