Producent

Gislaved

Opony Gislaved


Wiele szwedzkich przedsiębiorstw może pochwalić się sukcesami i wysokiej jakości produktami. Nie inaczej jest w przypadku  koncernu oponiarskiego Gislaved. Jego powstanie datuje się na 1893 rok dzięki zaangażowaniu dwóch braci: Carla i Wilhelma Gislow.

Najpierw rozpoczęli eksperymentalną produkcję wyrobów gumowych. Dopiero z czasem, jak wiele ich konkurentów, przystąpili do tworzenia opon dla branży motoryzacyjnej. Pierwsze opony Gislaved powstały w 1905 roku. W 1927 roku właściciele już mogli pękać z dumy, ponieważ pierwszy model samochodu Volvo był wyposażony w opony Gislaved. Dzięki temu przychody szwedzkiej firmy wzrosły aż dziesięciokrotnie!

Wielkim wydarzeniem i bardzo dobrym rozwiązaniem było nawiązanie współpracy z amerykańskim koncernem US Rubber, dzięki czemu marka Gislaved mogła ulepszać produkty i wzbogacać je o nowe technologie. Szwedzkie przedsiębiorstwo dostarcza: opony do samochodów osobowych, dostawczych i SUV-ów. Popularne opony tego producenta to między innymi letnie opony Gislaved SPEED 606. Polecane ze względu na krótką drogę hamowania, kierunkową rzeźbę bieżnika oraz bardzo dobrą trakcję.

W 1949 roku firma Gislaved wyprodukowała milionową oponę, a w 1970 roku marka osiągnęła 1,3 milionową sprzedaż roczną swoich produktów. W międzyczasie wykorzystała rozwiązania technologiczne innych producentów i również zaczęła wytwarzać opony radialne.

Od wielu dziesięcioleci produkuje opony samochodowe głównie na rynek: szwedzki, japoński, amerykański i kanadyjski. W 1985 roku wykupiła udziały Viking Deck - szwedzkiego producenta opon. W 1992 roku stała się własnością przedsiębiorstwa Continental, dzięki czemu mogła skutecznie wyznaczać nowe trendy w produkcji ogumienia na świecie.

Ponadto Gislaved dzięki współpracy z Continentalem stała się liderem sprzedaży w zakresie zimowych opon nordyckich. Zimowe opony Gislaved EUROFROST 5 mają bardzo dobre oceny w rankingach opon zimowych. Ich niewygórowana cena sprawia, że są chętnie wybierane przez kierowców.