Producent

Hankook

Opony Hankook

Pół wieku istnienia na oponiarskim rynku i miliony usatysfakcjonowanych klientów - takimi wynikami może poszczycić się koreański koncern Hankook. Obecnie jest siódmym największym producentem ogumienia na świecie. Jego działalność to pasmo sukcesów, ale i wielu osiągnięć oraz technologii. Hankook opracował własne technologię przy produkcji opon: Kontrol, która zapewnia kierowcom maksymalne bezpieczeństwo i komfort jazdy w najtrudniejszych warunkach oraz doskonałe osiągi.

Największe w Korei Południowej przedsiębiorstwo powstało w 1941 roku jako The Chosun Tire Company w czasach trwającej wojny koreańskiej, a w 1953 roku zmieniło nazwę na Hankook. Lata 60. i 70. były czasem ekonomicznego i motoryzacyjnego rozkwitu. Rozpoczął się eksport opon do innych azjatyckich krajów.

W 1979 roku chcąc przyśpieszyć produkcję i ją unowocześnić, powstał pierwszy na świecie zakład produkcji opon seryjnych w Daejeon w Korei, dzięki czemu firma zyskała technologicznie i finansowo. Wszystkie ośrodki badawcze Hankook są wyposażone w nowoczesny sprzęt, a pracownicy tworzą opony, które spełniają wymogi współczesnych kierowców. Dzięki temu marka opracowywuje coraz lepsze technologie i konkurować najwyższą jakością ogumienia.

W latach osiemdziesiątych koncern Hankook eksportował opony radialne do USA i otworzył swój pierwszy oddział. Natomiast w 2017 roku zbudowała ogromny zakład produkcyjny w Tennessee. W wielu miejscach na świecie takich jak: USA (1992), Niemczech (1997), Chiny (1998) powstały centra badań technologicznych.

W 1991 roku opony Hankook dostarczane były dla samochodów marki Volkswagen. W nowej dekadzie powstał zakład produkcyjny na Węgrzech, a marka zaczęła brać udział w międzynarodowych wyścigach samochodowych, co przyczyniło się do budowania pozytywnego wizerunku korporacyjnego.

Aktualnie produkuje opony samochodowe, letnie, zimowe, opony ciężarowe. W ofercie są również opony Hankook dla SUV-ów, samochodów dostawczych, autobusów. Przedsiębiorstwo z Korei zdobyło wiele nagród: Reddot Design Award za Ventus Prime i Ventus K102; zwycięski tytuł opony Enfren H430 i Optimo 4S (H730), Honorowe wyróżnienie za Winter I’cept evo (W310) od Reddot Design Award w 2010 roku i zwycięską nagrodę za Kinergy AS EV w 2018 roku.