Producent

Infinity

Opony Infinity


W 1976 roku w Dubaju została założona spółka o nazwie Al Dobowi Company, która specjalizowała się w produkcji części samochodowych. Jej założycielem był Singh Kandhari. Jako Infinity zaczęła działać w 2005 roku. Wraz z rozwojem firmy zaczęła wytwarzać smary, baterie i opony, które powstawały w fabryce w Jebel Ali.

Oferta marki była pełna wyrobów gumowych, węży, pasków, uszczelek oraz pasów transmisyjnych. Produkcja własnych opon i tych importowanych była na tyle opłacalna, że wkrótce partnerem Infinity został Pirelli.

Pozycję lidera dubajskie przedsiębiorstwo zdobyło dopiero w latach osiemdziesiątych. Wdrożenie autorskiego programu flotowego Total Tyre Management System umocniło markę w oczach klientów. Od 1995 roku podjęła współpracę z Bandag, który bieżnikuje opony za pomocą technologii komputerowych.

Najpopularniejsze zimowe opony Infinity Ecosnow SUV zostały wzbogacone o specjalne rowki na bieżniku. Dzięki temu błyskawicznie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe. Specjalna mieszanka gumowa czyni oponę elastyczną i przystosowaną do pracy w niskich temperaturach. Producent sponsoruje opony na wyścigi rajdowe, a takie inicjatywy kończą się sukcesem. Przykładem są Rajdowe Mistrzostwa Irlandii podczas których zwycięski tytuł zdobyli kierowcy, których samochód był wyposażony w opony Infinity.