Producent

Kleber

Opony Kleber


Opony Kleber są cenione przez kierowców w Europie. Francuski koncern został utworzony w 1910 roku w mieście Colombes. Debiut pierwszej opony odbył się rok później, ale najważniejsze wydarzenie zapisane na kartach oponiarskiej historii tej marki miało miejsce w 1921 roku.

To właśnie wtedy inżynierowie z Francji zaprezentowali światu oponę z kordem bawełnianym, a dokładniej model Souple Corde. Przedsiębiorstwo Kleber specjalizuje się w produkcji opon samochodowych klasy średniej dla samochodów osobowych, dostawczych. Ponadto produkuje też opony rolnicze.

Zimowe opony Kleber Krisalp HP3 z kierunkową rzeźbą bieżnika plasują się na trzecim miejscu w testach AutoBild z 2018 i 2017 roku i są polecane przez 98 procent kierowców. Optymalnie rozłożone lamele na bieżniku to cecha charakterystyczna tej opony. Dzięki takiej konstrukcji zwiększa się bezpieczeństwo jazdy na zaśnieżonych drogach.

Francuska marka należy obecnie do koncernu Michelin, a jej produkty słyną z niezawodności, bardzo dobrych osiągów oraz wielu ekonomicznych rozwiązań. W latach trzydziestych Kleber skupiał się głównie na wytwarzaniu opon do samochodów takich jak: Chambord czy Versailles.

Dopiero z czasem zaczął produkować opony do samochodów terenowych. Produkcja pierwszych egzemplarzy odbywała się w fabryce BFGoodrich. W tym samym czasie zostały opracowane bardzo charakterystyczne opony Kleber z białym bokiem, które były uważane przez wielu klientów za eleganckie.

Przy Avenue w Paryżu powstała centrala firmy, a dwa lata później swój debiut miała opona określana mianem „Białych Niedźwiedzi” znana jako „Qurs Blanc”, którą Kleber zaprojektował z myślą o kierowcach ciężarówek. Reklamowym sukcesem marki było zdobycie 8-tysięcznego szczytu Annapurna w Himalajach przez pracownika firmy, Maurice’a Herzoga. To on na szczyt wniósł flagę z logo Klebera. O tym wydarzeniu rozpisywały się czasopisma z całego świata.