Producent

Kormoran

Opony Kormoran


Kormoran jest polskim przedsiębiorstwem oponiarskim, którego historia rozpoczęła się w olsztyńskich zakładach „Stomil” funkcjonujących w 1961 roku. Jej debiut to opony radialne dla samochodów dostawczych i ciężarówek w 1973 roku, co przyniosło fabryce wielką popularność.

Produkcja opon Kormoran pełną parą ruszyła w 1967 roku. W 1995 roku marka stała się własnością Michelin. Kormoran specjalizuje się w produkcji opon letnich i zimowych do aut osobowych, dostawczych i ciężarowych. Opony Kormoran zasługują na uwagę nie tylko ze względu na jakość, ale nowoczesne wzornictwo bieżników, wzmocnione konstrukcje oraz wytrzymałość. W olsztyńskiej fabryce wyprodukowano aż 100 milionów egzemplarzy!

W Europie znajduje się aż 2400 oddziałów firmy. Opony Kormoran sprzedawane są w takich krajach jak: Bośnia, Węgry, Rumunia, Rosja, Chorwacja. Zimowa opona Kormoran Snowpro B do samochodów osobowych ma kierunkową strukturę bieżnika, dzięki której zachowuje najlepsze właściwości jezdne w najtrudniejszych warunkach. Rowki chronią samochód przed aquaplanningiem i sprawnie usuwają nadmiar błota pośniegowego spod kół. Prezentacja modelu odbyła się w 2000 roku. Karkas opony Kormoran słynie ze swojej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne.