Producent

Kumho

Opony Kumho


To marka koreańska ogumienia, którą utworzył Park Incheon. Obecnie należy do grona dziesięciu największych producentów opon na świecie. Na początku w niewielkim zakładzie wytwarzano 20 opon dziennie głównie dla Koreańczyków. Kumho produkuje opony letnie, zimowe i całoroczne.

Pierwsze opony Kumho do samochodów kompaktowych powstały w 1963 roku. Siedziba koreańskiego koncernu znajduje się w Offenbach nad Menem, a sama firma powstała w 1960 roku. Kilkanaście lat później Kumho nawiązała współpracę z Uniroyal. Przynależy do Kumho Asiana Group, które aktualnie jest największym przedsiębiorstwem w Korei. Opony Kumho pozwalają kierowcom zachować wysoki komfort prowadzenia pojazdu. Pod względem cenowym są korzystnym i ekonomicznym rozwiązaniem. Uzyskują 5,1 ocen w niezależnych rankingach i są polecane przez kierowców.

Aby sprostać wyzwaniom marka powiększyła liczbę swoich zakładów, które teraz znajdują się w Korei, Chinach i Wietnamie. Ponadto stawia na nieustanny rozwój produktów, dlatego otworzyła centra badawczo-rozwojowe w Europie, Ameryce Północnej, Chinach oraz Korei, aby stale ulepszać jakość ogumienia. Ciekawostką jest, że opony Kumho stanowią oryginalne wyposażenie nowych samochodów. Dostarcza opony samochodowe dla takich marek jak: Hyundai, Kia i SsangYong!, Volkswagen, Mercedes-Benz, Opel. Firma Kumho zatrudnia ponad 9 400 pracowników na całym świecie.

Kumho jako czwarty producent ogumienia wprowadził do sprzedaży opony typu runflat, ogumienie UHP o profilu przekroju wynoszącym 20. Stworzył też pierwsze na świecie opony o średnicy 32 cali. Ponado Kumho jest wyłącznym dostawcą ogumienia dla aut startujących w europejskich wyścigach Formuły 3. Załoga firmy wygrała 24-godzinny wyścig Le Mans w klasie LMP2 wykorzystując do swojego samochodu opony Kumho. Letnie opony Kumho są polecane ze względu na zadowalające noty w testach przeprowadzonych przez Auto Bild Allrad w 2018 roku.