Producent

Mabor

Opony Mabor


Początki rozwoju oponiarskiej firmy Mabor miały miejsce w Portugalii. Powstała w latach trzydziestych XX wieku z inicjatywy dr Julio Anahori de Quental Calheirosa, który był znanym hrabią i przemysłowcem. Pierwszy zakład produkcyjny, gdzie powstawały opony Mabor, został wybudowany w Lousado w 1937 roku.

Mabor specjalizuje się w wytwarzaniu opon klasy ekonomicznej do aut osobowych, przemysłowych i rolniczych. Wytwarza też ogumienie dla autobusów i rowerów. W 1940 roku Mabor nawiązał współpracę z General Tire, która stała się mniejszościowym właścicielem marki.

Ciekawostką jest to, że w tamtych czasach nazwa została zmieniona na Mabor General, a nazwa Mabor została zainspirowana pierwszymi literami imienia i nazwiska żony właściciela. Obecnie marka Mabor należy do Continental. W 1968 roku Mabor otworzył swoją pierwszą zagraniczną fabrykę w Angoli.

Opony Mabor zadebiutowały w 2014 roku w ramach nowej serii „Sport Jet 3”. Na początku lat dziewięćdziesiątych zaczęła się produkcja opon radialnych portugalskiego koncernu. Zimowe opony Mabor Winter Jet 2 z kierunkowym bieżnikiem z dodatkiem krzemionki są elastyczne w zmiennych temperaturach i chronią kierowców przed poślizgiem na oblodzonych drogach.