Producent

Marangoni

Opony Marangoni


Włoskie przedsiębiorstwo ogumienia o nazwie Marangoni pojawiło się na rynku w latach pięćdziesiątych XX wieku. Aktualnie należy do grona najbardziej wpływowych producentów opon na świecie. Fabryki Marangoni funkcjonują na trzech różnych kontynentach i znajdują się w Rzymie, Hamburgu oraz w Nashville w USA i Belo Horizonte w Brazylii.

Eksport opon Marangoni do innych krajów rozpoczął się dwadzieścia lat od rozpoczęcia produkcji ogumienia. Opony Marangoni dostarczane są do lekkich aut dostawczych, samochodów osobowych, ciężarowych, maszyn rolniczych na sezon letni i zimowy. Włoski producent opracował własną technologię bieżnikowania opon, dzięki której umocniła się pozycja firmy w Europie. Sposób bieżnikowania ogumienia pozwala zaoszczędzić czas wielu instytucjom, którzy korzystają z technologii i zwiększa wydajność produkcji.

Marangoni od 70 lat wykorzystuje ten system w zakresie wytwarzania opon. Zimowe opony Marangoni 4 Winter z bieżnikiem w kształcie litery V wyróżniają się ulepszonymi bokami stopki i dodatkowo wzmocnionym bieżnikiem, dzięki czemu opona sprawdzi się w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych.