Producent

Matador

Opony Matador


Słowacki producent opon do samochodów osobowych Matador zadebiutował w 1925 roku. To wtedy w Bratysławie powstały pierwsze opony Matador. Pięć lat później producent opatentował metodę połączenia gumy i żelaza. Podwaliny firmy oponiarskiej jako Matador - Gummi und Balata Werke powstały w 1905 roku, a firma pod nazwą Matador istnieje od 1992 roku.

Aktualnie firma należy do niemieckiej spółki Continental i korzysta z najnowocześniejszych technologii produkcyjnych. W 2007 roku Continental nabył większość udziałów, a trzy lata później ją wykupił. W 1934 roku rozpoczęła się sprzedaż opony superbalonowej o nazwie Mamut.

Kolejny krok to produkcja ogumienia dla samochodów ciężarowych. Dowodem jakościowych produktów jest certyfikat zarządzania jakością rozwoju oraz produkcji ISO/TS 16949. Letnie opony Matador MP 82 CONQUERRA 2 to polecane ogumienie do samochodów z napędem 4x4. Opony mają asymetryczną rzeźbę bieżnika, który w ten sposób szybko odprowadza nadmiar wody i chroni kierowcę przed aquaplanningiem. Zapewnia również maksymalną przyczepność do nawierzchni i dobrą kierowalność podczas pokonywania zakrętów.

Matador sprzedaje opony zimowe, letnie i całoroczne do samochodów osobowych i ciężarowych. W pierwszych dniach istnienia w fabrykach wytwarzano głównie węże i gumowe pasy. Opony Matador sprzedawane są w 80 krajach świata m.in: USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech.