Producent

Maxxis

Opony Maxxis


Maxxis to pod względem wielkości dziesiąty największy producent ogumienia samochodowego na świecie. Marka została stworzona na Tajwanie przez przedsiębiorstwo Cheng-Shin Rubber Industry Company Limited w 1967 roku. Wykorzystywanie nowoczesnych technologii produkcji oraz nieustany rozwój firmy przyczyniło się do międzynarodowego sukcesu.

Aktualnie opony Maxxis są sprzedawane w 130 państwach na świecie m.in: Wietnamie, Japonii i Chinach. Na początku marka wytwarzała głównie ogumienie rowerowe i dętki. Po roku fabryka w Yanlin powiększyła się, a do oferty wprowadzono opony motocyklowe.

Opony Maxxis dostarczane są jako część oryginalnego wyposażenia samochodów takich producentów jak: Toyota, Mitsubishi, Hyundai, Volkswagen, Nissan. Za swoje produkty Maxxis zdobyło wiele nagród: Shanghai GM Best Supplier Award, Shanghai GM Excellent Supplier Award, Ford Motor Company Q1 Quality Award, Taiwan’s National Quality Award.

W ofercie są letnie opony Maxxis, opony zimowe i opony całoroczne produkowane do samochodów osobowych, ciężarówek oraz lekkich aut dostawczych. Od 1982 roku współpracuje z Toyo Tires, dzięki czemu uruchomiona została produkcja opon radialnych. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych marka zyskała nowe oddziały w: Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Tajlandii oraz aż cztery centra testowe i rozwojowe: dwa w Chinach i po jednym w USA i Holandii.