Producent

Mentor

Opony Mentor


Mentor jest najmłodszą marką na międzynarodowym rynku oponiarskim i należy do Cooper Tire. Została stworzona na Bałkanach. Początki firmy sięgają 1914 roku pod nazwą M&M Manufacturing Company. Jej właścicielami była para przedsiębiorców: John F.Schaefer i Claude E.Hart.

Produkcja na początku obejmowała materiały naprawcze do opon. W 1995 roku powstała marka Mentor Tires, w ramach której produkowano wysokiej jakości opony samochodowe klasy ekonomicznej. Na początku obejmowała kraje byłego Związku Radzieckiego, a z czasem powiększyła zasięg również o Bałkany. Korzystała z maszyn należących do Trayal Corporation. Obecnie opony Mentor są eksportowane do Czarnogóry, Słowenii i Polski.

Od 2013 roku właścicielem marki Mentor jest Apollo Tyres, który kupił także firmę Cooper Tires. Najpopularniejsze letnie opony Mentor to modele: M350A i M400. Natomiast zimowe opony Mentor M200 z symetrycznym bieżnikiem wyróżniają się krótką drogą hamowania i odpornością na zjawisko aquaplanningu, który chroni kierowców przed poślizgiem.