Producent

Michelin

Opony Michelin


Charakterystyczny ludzik Michelin i sport - takie skojarzenia zapewne ma każdy ilekroć słyszy nazwę francuskiego koncernu Michelin. Dzięki słynnej postaci stała się najbardziej rozpoznawalną marką maskotek na świecie. Od początku istnienia, czyli od 1889 roku Michelin jest największym producentem opon w Europie i na świecie.

Michelin produkuje nie tylko opony samochodowe, całoroczne czy motocyklowe, ale również mapy dla turystów i przewodniki. Firma z Francji specjalizuje się w produkcji opon dla SUV-ów, do samochodów dostawczych, do kamperów i aut elektrycznych. Została założona z inicjatywy dwóch braci Andrégo i Édouarda Michelinów.

Oficjalna siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Clermont-Ferrand we Francji. Międzynarodowe uznanie marka zdobyła produkując opony dla bolidów Formuły 1, ale w 2006 roku firma zrezygnowała z dostarczania ogumienia na wyścigi. Aktualnie firma Michelin ma 70 zakładów produkcyjnych w 171 krajach i zatrudnia ponad 114 tysięcy pracowników. Michelin wytwarza też opony rolnicze, rowerowe i do promów kosmicznych.

Koncern Michelin bardzo aktywnie angażuje się w potrzeby klientów z branży turystycznej i transportowej. Przedsiębiorstwo dzięki swoim innowacyjnym produktom zyskało popularność, ale przede wszystkim zdobyło wiele wyróżnień i nagród. W 2017 roku Michelin Pilot Alpin otrzymał nagrodę AutoBild jako najlepsza opona według przeprowadzonych testów zimowych.

Ta sama opona w 2017 roku została doceniona przez AutoMotorSport w ramach testu z udziałem BMW 430i Gran couplé. Wiele produktów Michelin zostało wyróżnionych przez magazyny motoryzacyjne. Najciekawsze są jednak zwycięstwa w rajdach oraz wyścigach: VTT Cross Country, 24-godzinnym wyścigu Le Mans oraz WRC.

Opony Michelin, które uznano za najlepsze to: Michelin CrossClimate+, Pilot Sport 4S, Pilot Sport 4, Pilot Sport Cup 2. Wszystkie produkty marki Michelin słyną z najlepszych możliwych osiągów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Opony Michelin CrossClimate to doskonałe opony letnie, które mają jednocześnie homologację zimową. W teście Auto Zeitung w 2018 roku zajęła pierwsze miejsce, a jej właściwości były weryfikowane w skrajnych temperaturach od -30°C do 40°C.