Producent

Minerva

Opony Minerva


W 1992 roku narodziła się belgijska marka ogumienia o nazwie Minerva inspirowana grecką bogini mądrości i rzemiosła. Powstała z inicjatywy małżeństwa Josa Delcroix i Pauli Donkers. Należy do koncernu Deldo Autobanden N.V - największej hurtowni opon w Europie.

Pierwsze opony Minerva powstały we współpracy z niemieckim Continentalem i były produkowane w Rumunii. W 2001 roku na mocy porozumienia z chińską firmą South China Tire and Rubber Company produkcja ogumienia odbywała się w ich fabrykach. Minerva wytwarza opony samochodowe letnie, zimowe i całoroczne dla aut osobowych, dostawczych i SUV-ów. Opony Minerva eksportowane są do 46 krajów na świecie, a w 2010 roku przyniosły właścicielom aż 325 milionów euro zysku!

Najważniejsze modele to: opony Minerva Eco Stud, opony Minerva EcoWinter, opony Minerva109, opony Minerva EcoSpeed 2 SUV, opony Minerva EMI ZERO 4S.

Zimowe opony Minerva Eco Stud spełniają wymagania Unii Europejskiej i posiadają symbol 3PMSF. Jej kierunkowa rzeźba bieżnika w kształcie litery V pozwala kierowcy na zachowanie zrównoważonych osiągów.