Producent

Nankang

Opony Nankang


Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i stałe projektowanie opon satysfakcjonujących klientów - to priorytety w działalności oponiarskiej firmy Nankang. Firma powstała w 1959 roku w Tajwanie jako Nankang Rubber Tire Corporation Limited. Na początku działalności produkowała wyroby gumowe, dopiero z czasem oferta została powiększona o opony Nankang na sezon letni i zimowy oraz opony całoroczne.

W latach sześćdziesiątych marka postawiła na eksport do krajów w Azji, a w 1972 roku powstała filia w Australii. W następnych latach opony Nankang trafiły do USA, Ameryki Południowej i Europy. Nankang to producent ogumienia samochodowego, ciężarowego i autobusowego oraz lotniczego.

Właśnie ze względu na lotnictwo, powstała fabryka w Hsin-Fung, z której wyjechały opony do helikopterów oraz słynnego wojskowego samolotu AIDC PL-1B Chienshou. W 1974 roku jako pierwsza tajwańska firma wyprodukowała opony radialne z opasaniem stalowym do aut osobowych. Najpopularniejsze opony Nankang to: Econex NA-1, SL-6, Snow Viva, AS-1, AS-2+, CW20.