Producent

Nordexx

Opony Nordexx


Duńska, rodzinna firma oponiarska o nazwie Nordexx powstała w 2007 roku. Stworzona przez NDI, które wyróżnia się 40-letnią tradycją w produkcji opon samochodowych zgodnie z europejskimi i amerykańskimi normami. Przystępne ceny, wysokiej jakości opony Nordexx produkowane zgodnie z najnowocześniejszą technologią i bardzo dobre osiągi ogumienia w każdych warunkach pogodowych.

Początki firmy sięgają 1970 roku, kiedy to Benny Kristensen stworzył niewielką firmę garażową handlującą oponami.  W 1977 roku firma zmieniła siedzibę z Holstebro na Brorup, gdzie mieścił się nowy zakład o powierzchni 2 tysięcy metrów kwadratowych. W 2003 roku marka otworzyła magazyn w niemieckim mieście Neumunster. Z czasem powstały również dwa w Finlandii - w Sievi oraz w Turku, a w Qingdao w Chinach stworzono pierwszy oddział firmy.

Opony Nordexx przeznaczone są do samochodów osobowych, dostawczych i vanów. Najpopularniejsze opony Nordexx to: Comus, Cirrus, Stratus, Nivius Snow, Tamaro. Sprzedawane są w Skandynawii, kilku krajach Europy, Ameryce Północnej, Azji, Wielkiej Brytanii, Irlandii.