Producent

Ovation

Opony Ovation


Ovation to przedsiębiorstwo oponiarskie, które powstało w 1995 roku. Pierwszą fabrykę stworzono w Dongying City w prowincji Shandong w Chinach, w której wytwarzano ogumienie i produkty gumowe. Powierzchnia zakładu obejmowała aż 1,6 mln metrów kwadratowych. Wytwarzano ogumienie radialne do samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych.

Ovation specjalizuje się w produkcji opon letnich, zimowych i całorocznych. Udany eksport do Stanów Zjednoczonych i Kanady sprawił, że opony Ovation podbiły również europejski rynek. W latach dziewięćdziesiątych sprzedawano opony Ovation w Brazylii, krajach Bliskiego Wschodu, Republice Południowej Afryki, Indonezji, Wietnamie, Singapurze, Tajlandii i Malezji.

W 2011 roku zysk ze sprzedaży przekroczył aż 700 milionów dolarów. Aktualnie w fabryce Ovation produkuje się rocznie aż 4 miliony opon radialnych ciężarowych i autobusowych oraz 14 milionów opon radialnych do samochodów osobowych!

Zimowe opony Ovation W586 z asymetrycznym bieżnikiem zapewniają przyczepność na mokrych i suchych drogach. Ponadto składa się on z dwóch części, które odpowiadają za szybkie odprowadzanie nadmiaru wody i stabilną jazdę podczas pokonywania zakrętów.