Producent

Petlas

Opony Petlas


Petlas powstało w 1976 roku jako część koncernu petrochemicznego o nazwie Petrokimya. Od momentu rozpoczęcia działalności Petlas produkuje opony klasy ekonomicznej do samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych, maszyn rolniczych i pojazdów przemysłowych oraz wojskowych.

Turecka marka oponiarska zajmuje 56. miejsce w rankingu największych producentów światowego ogumienia. Od 1977 roku współpracuje z firmą Yokohama, Sumitomo, Kope Stell. W 1993 roku lotnicze opony Petlas przysłużyły się tureckim siłom zbrojnym. Opony Petlas eksportowane są do 98 krajów, a firma zatrudnia ponad 2 tysiące pracowników.

Petlas rozwinął się dzięki pomocy koncernu Yokohama, która użyczyła know-how oraz zapewniła wsparcie w projektowaniu fabryki. W 1981 roku nawiązał współpracę technologiczną i dystrybucyjną z Barum, co zaowocowało eksportem ogumienia do Europy.

Zimowe opony Petlas PT925 do samochodów dostawczych cechuje się dobrą zwrotnością, dzięki specjalnej konstrukcji bieżnika. Dodatkowo kierowca ma zapewnioną maksymalną przyczepność na oblodzonych nawierzchniach.