Producent

Roadstone

Opony Roadstone


Roadstone jest południowokoreańską marką należącą do Nexen Tire, która zadebiutowała na rynku w 1958 roku. Roadstone produkuje opony samochodowe dla segmentu ekonomicznego na sezon letni, zimowy jak i całoroczny. Przez pierwsze lata działalności opony Roadstone były dostępne wyłącznie w Azji.

Historia tej marki zaczęła się od 1942 roku, gdy stworzono spółkę Heung-Ah Tire. Premiera pierwszych opon radialnych Roadstone miała miejsce w 1976 roku, a dziesięć lat później stworzono pierwszą filię zagraniczną marki w Tajlandii. Prezentacja opon z bieżnikiem w kształcie litery V odbyła się w 1992 roku.

Opony Roadstone były eksportowane do takich krajów jak: Singapur, Chiny, Wietnam, Australia, Korea oraz kraje Bliskiego Wschodu. Europejska ekspansja zaczęła się w 1998 roku, co pozwoliło na stworzenie kolejnych oddziałów firmy w Wielkiej Brytanii w 2005 roku, Niemczech w 2008 roku. Roadstone ma oddziały w USA, Kanadzie, Brazylii, RPA. Opony Roadstone do 2007 roku były produkowane w fabryce w Yangsan w Korei, a w 2007 roku stworzono kolejny zakład w Qingdao.

W 2012 roku otworzono kolejną fabrykę w Changnyeong w Korei, dzięki czemu produkcja się zwiększyła, a opony Roadstone stanowiły część wyposażenia samochodów takich marek jak Hyundai, Ssangyong czy Kia. Letnie opony Roadstone CLASSE PREMIERE z kierunkową rzeźbą bieżnika minimalizują ryzyko aquaplanningu. Bieżnik w kształcie litery V wpływa na lepszą kierowalność auta i zwiększa komfort podróżowania. Natomiast specjalna gumowa mieszanka ogranicza wstrząsy i zachowuje oczekiwaną elastyczność w zmiennych temperaturach.