Producent

Sailun

Opony Sailun


Sailun powstało w 2002 roku w Chinach jako producent opon klasy ekonomicznej przeznaczonego do samochodów osobowych, SUV-ów, ciężarowych, dostawczych i wyposażonych w napęd na cztery koła. Sailun to część chemicznego przedsiębiorstwa o nazwie Mesnac. Spółka zajmuje się produkcją maszyn do wytwarzania ogumienia.

Opony Sailun eksportowane są m.in. do Afryki, Europy, Azji i Ameryki. Bardzo dobra jakość ogumienia zgodna ze standardami światowej produkcji wpłynęła na zadowolenie kierowców i umocniła pozycję firmy. Obecnie Sailun zajmuje 34. miejsce w światowym rankingu. Jedną trzecią zysku ze sprzedaży firma przeznacza na rozwój, badania i ulepszanie produkowanych opon. Fachowcy współpracujący z marką Sailrun współpracują również z Michelin i Dunlop.

W 2003 roku powstała pierwsza fabryka opon Sailun w Quingdao, a w kolejnym roku centrum technologiczne w Shandong. Oferta Sailun obejmuje opony radialne, niskoprofilowe, zimowe, letnie i całoroczne. Sailun jest partnerem specjalnego programu Sweetie Girl Racing, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i rozwój umiejętności kierowców. Zimowe opony Sailun Ice Blazer po raz pierwszy została zaprezentowana na europejskim rynku w 2007 roku.