Producent

Seiberling

Opony Seiberling


To marka oponiarska, która została wykreowana przez Bridgestone. Została stworzona przez Franka A. Seiberlinga w 1921 roku w Barberton w stanie Ohio. W ofercie amerykańskiego producenta są opony letnie i opony zimowe do samochodów osobowych, dostawczych i wyposażonych w napęd na cztery koła.

Obecnie jest siódmym największym producentem opon na świecie. Opony Seiberling są produkowane w fabrykach firmy Bridgestone w Europie, dzięki czemu zyskały zaufanie kierowców. Głównie ze względu na niezawodność, przystępne ceny i dostępność rozmiarów.

Popularność przyniosła marce produkcja opon z charakterystycznym białym paskiem, które były tworzone do samochodów muscle. Kolejnym osiągnięciem była współpraca z Firestone, aż w końcu markę wykupiło przedsiębiorstwo Bridgestone. Najpopularniejsze opony Seiberling to: Performance, Touring, Van.

Letnie opony Seiberling Performance z kierunkowym bieżnikiem do samochodów osobowych klasy średniej ułatwiają dynamiczne pokonywanie zakrętów i zapewnia przyczepność do mokrych nawierzchni. Specjalna konstrukcja pozwala na skrócenie drogi hamowania, co wpływa na bezpieczeństwo podróżujących. Ponadto bieżnik doskonale tłumi wszelkie hałasy i wstrząsy podczas jazdy, a opony Seiberling charakteryzują się niskimi oporami toczenia, dzięki czemu samochód spala mniej paliwa.