Producent

Strial

Opony Strial


Strial jako nowa, serbska marka została uruchomiona w 1935 roku przez przedsiębiorstwo ITR CEE - dystrybutora japońskiego ogumienia firmy Yokohama. W Polsce opony Strial dostępne są od zimy 2015 roku. Na początku firma wytwarzała wyroby gumowe, a z czasem rozszerzyła ofertę o opony samochodowe.

Opony Strial produkowane są na sezon zimowy i letni. Najpopularniejsze egzemplarze to: opony Strial 201, Winter, 601, Winter SUV, 101, 401, High Performance. Sprzedaż pierwszych egzemplarzy ogumienia miała miejsce w 1959 roku. W 1972 roku z pomocą doświadczonych inżynierów Strial opracował pierwsze opony radialne.

Obecnie Strial należy do grona wiodących producentów opon dla samochodów osobowych, SUV-ów, aut dostawczych w Ameryce Północnej. Opony Strial, dzięki współpracy z francuskim Michelinem. są też dostępne i produkowane w Europie. Nowoczesne zakłady produkcyjne Strial znajdują się na Bałkanach.

Zimowe opony Strial 601 zostały stworzone w oparciu o wzmocnioną konstrukcję bieżnika, który ma więcej bloków i gęstą sieć lameli. Dzięki temu zapewnia przyczepność na każdej nawierzchni i odprowadza nadmiar wody.