Producent

Tigar

Opony Tigar


Bałkańska marka produkująca opony Tigar powstała w 1935 roku, a właściwie jako Industrijska radionica Tigar. Założył ją Dimitrije Mladenovic. W pierwszych latach działalności w fabrykach wytwarzano gumowce, które przysłużyły się w codziennej pracy rolnikom, a potem były eksportowane do Włoch. Dopiero później rozszerzono asortyment o wyroby gumowe, a od 1959 roku, czyli po 24 latach również o opony Tigar do samochodów osobowych. Utworzono fabrykę w Pirot, a później także specjalne centrum laboratoryjno-technologiczne, które usprawniły pracę i przyśpieszyły wytwarzanie ogumienia.

Obecnie Tigar należy do koncernu Michelin. Produkuje opony klasy ekonomicznej do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i maszyn rolniczych. W 1972 roku stworzono pierwsze opony radialne (modele RD-201). Rok później Tigar postanowił otworzyć kolejną fabrykę w Babusnica, w której produkowane dętki i opony rowerowe.

Od 1978 roku marka współpracuje z BFGoodrich, co zaowocowało otworzeniem oddziału w USA. W fabryce Tigar produkowane są opony takich marek jak: Riken, Kormoran i Michelin. Zimowe opony Tigar obejmują modele: Cargo Speed Winter, Winter, SUV Winter, Winter 1.