Producent

Toyo

Opony Toyo


To japońska firma produkująca opony klasy średniej, która jednocześnie jest najmłodszym producentem ogumienia na świecie. Koncern z Japonii specjalizuje się w produkcji opon samochodowych i opon do samochodów luksusowych. W ofercie firmy znajdują się zimowe opony Toyo, wyścigowe, terenowe, ekologiczne. Produkuje też opony dla SUV-ów i aut z napędem na cztery koła.

Toyo powstało w sierpniu w 1945 roku i zaczęło od produkcji wyrobów gumowych jak wiele firm w tamtych czasach. W 1966 roku przedsiębiorstwo otworzyło pierwszą filię w USA jako producent ogumienia na świecie i zasłynęło dzięki wytwarzaniu opon dla samochodów ciężarowych.

Dopiero w 1975 roku opracowano opony Toyo, dzięki czemu firma zdobyła popularność wśród amerykańskich kierowców i rozszerzyła własną sieć dealerów. Pierwsze egzemplarze stworzono w latach osiemdziesiątych w stanie Illinois w USA. Dziś marka ma magazyny w Georgii, Illinois, Teksasie i Pensylwanii.

Biuro firmy w kalifornijskim miasteczku Cypress dziś jest wielką centralą, w której powierzchnia magazynów ma niemal sto tysięcy metrów kwadratowych! Od początku lat osiemdziesiątych firma wspiera kierowców rajdowych w wyścigach i dostarcza swoje ogumienie, dzięki czemu opony nie zawiodły kierowców, a nawet przyczyniły się do kilku zwycięstw. Marka Toyo corocznie od 2000 roku zdobywa w testach pierwsze miejsce za swoje opony samochodowe.

Opony Toyo brały udział w niemal wszystkich rodzajach wyścigów sportowych: od off-roadu po drift. Z myślą o kierowcach uwielbiających tunning samochodowy marka przygotowała szerokie opony niskoprofilowe Toyo o wielkości 18 cali. Przedsiębiorstwo Toyo jako jedyne na świecie w 2008 roku zadebiutowało 25- i 26-calowymi oponami do samochodów osobowych.

Najbardziej znane linie opon to: sportowe opony Toyo Proxes ze względu na swoją nieprawdopodobną wydajność, opony Toyo Open Country z technologią zmniejszania hałasu i idealnie nadające się na tor wyścigowy oraz opony Toyo Enviromental Proxes. Centrum badań technicznych w Osace, które funkcjonuje od 1961 roku jest obecnie jednym z najnowocześniejszych takich miejsc na świecie.