Producent

Triangle

Opony Triangle


Triangle jest jedną z największych chińskich marek produkujących opony. Należy do pierwszej piętnastki największych gigantów świata w branży oponiarskiej. Powstała w 1976 roku. Obecnie opony Triangle eksportowane są do 130 krajów na świecie. W ofercie znajdują się opony zimowe, letnie i całoroczne.

Firma Triangle produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, rowerów i skuterów. Pierwsze egzemplarze radialne opuściły fabrykę w Shandong w 1990 roku. W 1995 roku ruszyła produkcja opon radialnych do ciężarówek i autobusów. Firma jako pierwsza chińska firma uzyskała specjalne wyróżnienie „Chinese Famous Brand”. Ponadto znaczącym sukcesem było rozbudowanie oferty OTR. Najpierw wyprodukowany był jeden rozmiar. Po dwóch latach powstawało aż 80 tysięcy egzemplarzy rocznie.

Aktualnie w fabrykach wytwarza się aż 200 tysięcy opon Triangle rocznie w różnych rozmiarach. Letnie opony Triangle TR 968 z kierunkowym bieżnikiem minimalizują ryzyko aquaplanningu. Mają wzmocniony rant felgi, który chroni oponę Triangle przed uszkodzeniami, a układ klocków tłumi wszelki hałas, co wpływa na komfort akustyczny podczas jazdy.