Producent

Uniroyal

Opony Uniroyal


Bezpieczeństwo oraz wysoki komfort jazdy to priorytety dla wielu kierowców. Wybierając opony Uniroyal każdy właściciel auta ma to zapewnione. Są ekonomiczne, konkurencyjne pod względem ceny oraz doceniane przez coraz większą rzeszę kierowców. Marka Uniroyal została stworzona z inicjatywy byłego oficera artylerii brytyjskiej - Oscara Engleberta.

W 1868 roku był właścicielem niewielkiego, aczkolwiek nowoczesnego sklepu produkującego wyroby gumowe. Fascynacja odpornością wyrobów gumowych na wodę dała początek produkcji opon samochodowych Uniroyal. Jego syn przyczynił się do rozwoju przedsiębiorstwa, które zajmowało się produkcją rękawic, fartuchów, czepków i peleryn kąpielowych aż w końcu opony.

W zakładzie wytwarzano opony rowerowe, opony rolnicze, a dopiero z czasem opony do samochodów osobowych. Firma Uniroyal była w tamtych czasach pierwszym producentem ogumienia, które wytwarzała głównie dla krajów Beneluksu. Jednocześnie to był zaszczytny tytuł jednego z pierwszych koncernów oponiarskich w Europie. Opony Uniroyal produkowane są na sezon letni i zimowy. W ofercie znajduje się również ogumienie całoroczne. 

Dopiero po osiągnięciu pierwszego sukcesu, zdecydowała się na kolejny krok - produkcję opon do samochodów wyścigowych, czym zdobyła sławę. Ponadto samochód wyposażony w opony Uniroyal wygrał w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Jeszcze przed wybuchem I wojny światowej, Englebert opracował nowy wzór bieżnika dla swoich opon z charakterystycznym zygzakiem.

W ten sposób wpłynął na bezpieczeństwo wielu kierowców, ponieważ taka konstrukcja bieżnika skutecznie ograniczała ryzyko poślizgu. Do 1914 roku produkcja tego modelu opon zwiększyła się aż czterokrotnie! W latach 50. XX wieku marka rozpoczęła współpracę z US Rubber, która dopiero w latach 60. zmieniła nazwę na Uniroyal.

Opony Uniroyal zdobyły prestiżową nagrodę Red Dot Design Award. Ponadto koncern Uniroyal jako pierwszy na świecie opracował oponę przeciwdeszczową oraz wykorzystał biomimikrę w technologii Shark Skin. Stworzył też technologię SSR, która pozwala kierowcy na podróżowanie po przebiciu opony. Najbardziej polecane są letnie opony Uniroyal RainSport 3.