Producent

Viking

Opony Viking


Viking to norweski producent opon, który wytwarza je od 1906 roku. Obecnie należy do przedsiębiorstwa Continental. Symbol wikinga w logo to nie przypadek, a celowe działanie. Właściciel firmy chciał w ten sposób podkreślić rzemieślniczą produkcję opon oraz troskę o ich jakość. Opony Viking zaliczane są do klasy ekonomicznej. Charakteryzują się dobrymi właściwościami na każdej nawierzchni.

Opony Viking powstały dzięki Peterowi Mathiasowi Olsenowi, który był biznesmenem i pracownikiem budowlanym. Najpierw rozpoczynał swoją działalność od produkcji kaloszy i obcasów, a dopiero z czasem zdecydował się na rozszerzenie oferty o opony samochodowe. W latach siedemdziesiątych pełna parą ruszyła produkcja opon radialnych, a w 1973 roku firma przejęła fabrykę tworzyw sztucznych w mieście Skien. Dziesięć lat później ruszył eksport opon Viking do Holandii, Niemiec, USA, Szwajcarii, Włoch i Austrii.

Viking szybko stał się liderem norweskiego rynku w sprzedaży opon. Kolejne sukcesy to dostarczanie opon do pojazdów marek takich jak: Volkswagen, Opel, Ford czy Volvo. Dzięki temu kierowcy z całego świata zaczęli zupełnie inaczej postrzegać markę, dlatego w 1983 roku zdobyła ona uznanie na całym świecie.

Na początku lat dziewięćdziesiątych przejął ją Continental nabywając prawa do znaków towarowych, a w 2008 roku rozbudował swoją pozycję rynkową. Ponadto w tym samym roku, w fabryce zjechała z taśmy milionowa opona samochodowa. W 2016 roku Viking na europejski rynek po raz pierwszy wypuścił całoroczne opony Viking Four Tech, które należą do grona najpopularniejszych produktów.

Letnie opony Viking Pro-Tech 500 również są bardzo cenionym modelem ogumienia ze względu na nowoczesność i konstrukcję bieżnika, zapewniającą bardzo dobre osiągi podczas jazdy i opracowaną technologię Wave Tech. Ponadto tego typu opona bardzo skutecznie odprowadza nadmiar wody spod kół oraz charakteryzuje się specjalnymi nacięciami, które skracają drogę hamowania na każdej nawierzchni.