Producent

Vredestein

Opony Vredestein


Optymalna efektywność ogumienia oraz wykorzystanie nowoczesnych, autorskich technologii to tylko kilka powodów, dla których warto zaufać marce Vredestein. Apollo Vredestein to holenderski producent opon, który rozpoczął działalność w 1908 roku. Na początku produkował buty, gumowe podłogi, piłki tenisowe.

W 1912 roku w niewielkiej fabryce w Enschede wytworzone zostały pierwsze opony Vredestein. Jak wielu producentów w tamtych czasach także Vredestein zaczął wytwarzać opony rowerowe, których premiera odbyła w 1910 roku. W 1925 roku jej właściciel z powodu strat finansowych postanowił zawiesić produkcję ogumienia, ale marka rozwinęła się ponownie po II wojnie światowej.

W międzyczasie spłonęła fabryka firmy w 1934 roku, a jej odbudowa pochłonęła sporo funduszy przedsiębiorstwa. Po tym wydarzeniu, Vredestein wytwarzał opony rowerowe. W 1947 roku zdecydowanym sukcesem okazała się współpraca z BFGoodrich, dzięki czemu produkcja opon samochodowych była efektywniejsza.

W 1952 roku marka zaprezentowała oponę samochodową Profilux, która była sprzedawana klientom w papierowym opakowaniu, ale największym uznaniem klientów cieszą się modele z serii zimowej Quatrac. Całoroczne opony Vredestein Quatrac 2 to gwarancja przyczepności na każdym rodzaju nawierzchni i właśnie dlatego są oczywistym wyborem dla wielu kierowców ceniących ekonomiczne rozwiązania i innowacyjne technologie. W modelu wykorzystano aktywną krzemionkę, dzięki czemu opona jest odporna na nagłe zmiany temperatur, a podczas podróży zapewnia kierowcy maksymalne osiągi.

Vredestein oferuje opony zimowe i opony letnie. Nie brakuje również opon całorocznych i motorowych. Na stałe współpracuje z Giorgetto Giugiaro, włoskim i nagradzanym projektantem samochodów. Vredestein jest pierwszą firmą, która zadbała o stylistykę opon. Charakterystyczną cechą produktów jest dynamiczna rzeźba bieżnika. Marka Vredestein należy do Apollo Tyres. Najpopularniejsze opony Vredestein to Comtrac 2 Winter, Snowtrac 5, Comtrac, Sportrac 5, Quatrac 2.