Producent

Westlake

Opony Westlake


Marka Westlake powstała w 1958 roku. Stworzył ją koncern Hangzhou Zhongce Rubber Company. Początkowo w zakładzie produkowane były gąsienice do maszyn przemysłowych, pasy transmisyjne i wyroby gumowe. Następnie ruszyła produkcja opon samochodowych Westlake.

Opony Westlake są eksportowane do takich krajów jak: Kanada, Australia, Portugalia, Hiszpania, Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Słowacja i Węgry. Współpraca z Infinity pomogła w sprzedaży opon na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

Aktualnie Westlake specjalizuje się w produkcji opon samochodowych, rowerowych, motocyklowych, przemysłowych i rolniczych. Dziś koncern ZC Rubber znajduje się w pierwszej dziesiątce najstarszych producentów opon na świecie. Intensywny rozwój firmy nastąpił dopiero w latach dziewięćdziesiątych dzięki fuzji z Zhongce Investment Company.

W fabryce każdego roku produkuje się aż 9 milionów opon samochodowych, 35 milionów opon rowerowych i 3,4 miliony opon dla motocykli! Zimowe opony Westlake SA 05 z asymetrycznym bieżnikiem i szerokimi rowkami ułatwiają bezpieczne pokonywanie zakrętów i zapewnia maksymalne osiągi podczas jazdy. Ponadto bieżnik został skonstruowany tak, aby był elastyczny względem zmiennych temperatur.